Daň z daně – glosa

 

     

Jméno práce: Daň z daně

Slohový útvar: Glosa

Přidal(a): lcerna.osek

 

 

 

 

 

   

Lucie Černá

Daň z daně

Daně se platily vždycky. Už ve starověkých Athénách vybírali úředníci od lidu peníze. Prostí občané z Řecka a Říma samozřejmě nebyli nadšení. Odevzdávali část své úrody a doufali, že je alespoň za to málo dokáže armáda uchránit od barbarských kmenů.

Úplně stejnou nechuť k placení máme i my o dva tisíce let později, i když víme, že se ze státní kasy financují silnice, dálnice, školy i nemocnice. Daní je totiž tolik, že v nich ztrácí přehled i zkušení politologové. Daně z příjmů, daně z nemovitosti, dědické a darovací daně, silniční daně, daň z přidané hodnoty a další.

Naši politici vymýšlejí nové inovace a vymoženosti, takže si ani nevšimneme, že platíme daň z daně. Jistě si říkáte, že to je pitomost. Tady v České republice ale ne.

Každý ví, že, kdo chce jezdit po dálnici, si musí koupit známku. Z peněz se prý udržuje kvalita silnic. Nevšimla jsem si. I to nejluxusnější auto se při jízdě po D1 mění v kostitřas. Tato známka vlastně není nic jiného než silniční daň, jenom se tomu tak neříká. Proč se z ní tedy bude od příštího roku platit DPH? To je prostě možné jen u nás.

Teď nám zbývá už jen čekat, co vymyslí vládní úředníci příště, a platit, platit, platit.

 

 

Známka: 1

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.