Může láska přežít pohromu? – úvaha

sloh

 

Téma: Může láska přežít pohromu?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Samuel Pekarovič

 

Může láska přežít pohromu?

Když se na to podívám jako realista, tak láska nedokáže přežít ani klidnou dobu, bez jakýchkoliv problémů. Lidi se rozvádí či rozchází kvůli obyčejným věcem, které lze vyřešit slovy a jsou schopni zahodit, měsíce či roky lásky a vztahu jen pro někoho jiného. Proč by teda měla přežít pohromu?

Dle mého záleží i na tom co je to za lásku. Pokud se jedná čistě o lásku vzhledovou, tak ta dlouho nevydrží, nejdřív do prvních vrásek. Pokud se ale potkají lidi, kterým nejde tak úplně o vzhled, ale hledají „partnera do života“ a povahově se oblíbí, tak tato láska už má potenciál, přežít nějaké ty trable v ráji. Co ale ta pravá láska, která ustojí všechno?

Pohledy lidí na pravou lásku jsou ale různé napříč generacemi. Někdo říká: „pokud se dva milují nikdy to neskončí šťastným koncem“ a druhý zase „pravá láska nemá šťastný konec, protože nikdy nekončí.“ Co je na tom ale pravdy? Ani samotný Shakespeare nenašel východisko z problémů lásky a nechal Romea a Julii zemřít, aby mohli být spolu „šťastně“ v nebi.

Každý z nás někdy v životě viděl film o „pravé lásce“, kde si hlavní postavy projdou zkouškou, která jejich lásku víc upevní a udělá jí tou pravou. To je ale dost často uměle vyvolaný problém či konflikt. Co ale opravdový problém? Co třeba manželský pár, kde jeden z páru vážně onemocní nebo do jejich života přijde větší problém, jako třeba teď válka. Zde láska může přežít jen pokud je přijímána a posílána z obou stran a oba chtějí, aby láska vydržela.

Takže k jakému závěru jsem se dopracoval? Ano láska může přežít pohromu. Musí to ale být láska, kterou vidíme ve filmech, problémy nejlíp ze skutečného života, protože to, co je zadarmo nebývá dobré a za mě ta nejdůležitější věc a ta prakticky nesplnitelná, musí být bez lidí, kteří nemají potřebu ji ovlivňovat. Láska se musí vyvíjet sama časem a pak zvládne I tu největší pohromu.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.