Otevřený dopis senátorovi – otevřený dopis

 

Jméno práce: Otevřený dopis senátorovi

Slohový útvar: Otevřený dopis

Přidal(a): dubinka

 

 

 

 

Vážený pane senátore,

za naší organizaci tělesně postižených Prahy 6 bychom chtěli poukázat na nespravedlivé a diskriminující podmínky pro nás, tělesně postižené. Týká se to především našich spoluobčanů – vozíčkářů. Přijde nám nespravedlivé, že v obchodech často nedosáhneme na zboží ve vyšších regálech. Personál obchodu na nás nemívá čas nebo trpělivost a sami si neporadíme.

Přijde nám nespravedlivé nemít stejný výběr jako všichni ostatní. Mělo by se počítat s tím, že i handicapovaní, kteří se snaží žít alespoň trochu samostatným životem, si chtějí někdy zajít nakoupit. Vozíčkář nemá šanci dosáhnout výše než na 4 poličku a i mnohdy to se některým z nás nedaří.

Myslíme si, že v rámci přijetí vozíčkářů do normální společnosti, bychom i mi měli mít možnost si dojít nakoupit. Možným řešením by bylo snížit maximální výšku regálu. Také by šly založit nové obchody, které budou speciálně vybavené pro handicapované lidi, kde bude bezbariérový přístup, nikde nebudou úzká místa a především, že dosáhneme na veškerý sortiment obchodu. Jiným řešením by bylo najmutí speciální služby, která by nám v nákupech pomáhala, ale zde se opět dostáváme k problému touhy být samostatným občanem.

 

S přáním příjemného dne

 

Svaz handicapovaných Prahy 6

 

 

Známka: 2 = chvalitebně