Blízká setkání třetího druhu – reportáž

 

Jméno práce: Blízká setkání třetího druhu

Slohový útvar: Fiktivní reportáž

Přidal(a): Zdenka

 

 

 

 

Včera v pozdních večerních hodinách se s definitivní platností potvrdily teorie, o nichž dosud spekulovaly pouze skupinky nadšenců, na něž se všichni dívali pouze skrze prsty.

Kolem jednadvacáté hodiny dne 18. dubna 2011 bylo v několika obcích v jižních Čechách spatřeno zvláštní světlo. Z původně předpokládaného přírodního úkazu se stala jedna z největších událostí v moderních dějinách nejen českého, nýbrž celosvětového významu. Louku u Velkého pařezitého rybníku poblíž obce Bořetín na Jindřichohradecku si za svou přistávací dráhu vybrala vesmírná loď s několika pasažéry. Díky pohotovosti místních obyvatel, kteří na místo dorazili vybaveni mobilními telefony a videokamerami, bylo pořízeno značné množství obrazového materiálu, jenž bude dále analyzován.
Na dostupných záběrech je vidět, že cizinci měří zhruba 120 až 140 centimetrů a jejich tělu dominuje dle našich měřítek neúměrně velká hlava. Anatomicky se velmi podobají lidem, žádné velké zvláštnosti mimo barvy kůže nebyly zaznamenány. Dokonce mohou mít i velmi podobné životní potřeby, u žádného z návštěvníků totiž nebyla zpozorována ochranná či dýchací zařízení. Lze tedy předpokládat, že jejich planeta má velmi podobnou atmosféru jako naše Země.
Úmysly dosud neznámých bytostí prozatím zůstávají zahaleny tajemstvím, protože se nikomu ze zúčastněných nepodařilo uspokojivě navázat konverzaci. Odborníci na komunikaci, jimž byly pořízené záznamy předloženy k posouzení, se nicméně přiklánějí k názoru, že se drobných návštěvníků i přes jejich zřetelně vyšší technickou úroveň nemusíme obávat. Zároveň ale vyjadřují nemalé zklamání, že k prvnímu kontaktu došlo v takto odlehlých končinách, čímž bylo znemožněno dopravit vědeckou obec na místo v kratším časovém úseku. Setkání totiž trvalo pouze necelou hodinu a poté návštěvníci jihočeskou ves opustili.
„Bylo to něco neskutečného. Už nikdy se nebudu dívat na Den nezávislosti jako dřív,“ popsal Jaromír Novotný své pocity ohledně právě zažité historické události.
„Byli milí. Nechali se s námi dokonce i vyfotit, takže máme co ukazovat příbuzným. Doufám, že se zase vrátí,“ vyjádřila své přání Ludmila Máchová. V tom se k ní ostatně připojuje většina jejích sousedů. Starosta Petr Bezoušek souhlasně přikyvuje. Podle jeho slov přinese nesporně tato nečekaná návštěva jeho obci oživení turistického ruchu, který zde již delší dobu pouze skomíral, a tím i vítaný přísun finančních prostředků do obecní pokladny.
Mimo turistů se ale do zdejších končin přesunula i celá řada odborníků z nejrůznějších vědních oblastí, kteří budou vyslýchat místní občany, sbírat vzorky na místě přistání a v neposlední řadě i provádět zdravotní vyšetření všech zúčastněných, aby vyloučili možnost jakékoli nákazy. O karanténě zatím nepadlo ani slovo.

 

Hodnocení: 1 = výborný

Napsat komentář

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.