Charitativní projekt – úřední dopis – žádost

sloh

 

Jméno práce: Charitativní projekt (žádost)

Slohový útvar: Úřední dopis – žádost

Přidal(a): David

 

 

Josef Holý

U Stánků 1111

500 04 Hradec Králové

 

Zora Sokolová

Třeboradická 573

500 03 Hradec Králové

Hradec Králové 24. 2. 2021

 

Žádost o podporu charitativního projektu Knihy pro děti zdravotníků

Vážená paní Sokolová,

žádám Vás jako kontaktní osobu organizace Modrá Naděje o podporu nově vzniklého projektu Knihy pro děti zdravotníků. Jedná se o projekt celé třídy 2. C na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové. Vznikl hlavně díky Vaší iniciativě, která nám pomohla vytvořit originální nápad, jak pomoci dětem v této složité situaci. Jejich rodiče jsou v práci mnohem častěji než obvykle a nemají na své děti tolik času. Rádi bychom pomohli dětem krátit čas, který teď tráví často bez svých rodičů.

Obdařit děti po celé republice není pro nás jednoduché, jak časově, tak i logisticky. S tím jsme

srozumění, přesto jsme se rozhodli jít do toho naplno. Start našeho projektu je předběžně naplánován na 23. 4. 2021, jelikož je to zároveň mezinárodní den knihy. To hodláme využít na naší uvítací akci a oslavit to dohromady. Cílem našeho projektu je tedy pomoci dětem a jejich rodičům, kteří teď prožívají těžká období v jejich životech. Na zrealizování projektu potřebujeme 60 000 Kč, které by měly pokrýt náklady na nákup knížek. Logistické záležitosti jsme se rozhodli zafinancovat z vlastních zdrojů, tudíž přispět i vlastním dílem.

Pokud byste měla jakékoliv otázky, nebo by Vás zajímaly další informace ohledně našeho

projektu, neváhejte mě kontaktovat.

 

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

 

Josef Holý

 

Hodnocení: 80/100

  • Po formální stránce je dopis výborný.
  • Návrh projektu je také zajímavý, ale míjí se se zadáním – projekt měl být zaměřen buď na bezdomovce, nebo na děti z dětských domovů.