Příležitost pro lidská práva – úřední dopis

sloh

 

Jméno práce: Příležitost pro lidská práva

Slohový útvar: Úřední dopis (administrativní styl)

Přidal(a): Alžběta Kadlecová

 

Alžběta Kadlecová

Dolní Loučky 358

594 55

 

Amnesty International ČR

Gorazdova 1970/10

120 00 Praha 2

Dolní Loučky 9. dubna 2020

Příležitost pro lidská práva

Vážení,

píši vám jménem celé organizace Rosling Organization za účelem zapojení se do soutěže o 500 000 Kč na podporu veřejných akcí zaměřených na problematiku lidských práv.

Současným cílem naší organizace je seznámit co největší spektrum lidí s problematikou vnímání současného světa. Organizace nenese jméno po nikom jiném, než-li Hansi Roslingovi, švédském lékaři, statikovi a vědci. Jeho kniha Faktomluva: Deset důvodů, proč se mýlíme v pohledu na svět – a proč jsou věci lepší, než vypadají, nás učí jak správně vnímat prostor, kde žijeme.

I přestože se za posledních 20 let podíl světové populace žijící v extrémní chudobě snížil téměř na polovinu a svět se již dávno nedělí na nás a tzv. rozvojové země, solidarita je stále potřeba.

Organizace usiluje o zlepšení podmínek v oblastech extrémní chudoby. Posílá zde zdravotní sestry, jejichž posláním je seznámit místní obyvatelstvo se základními potřebami. Právě samostatnost povede ke snížení chudoby a tím ke zvýšení gramotnosti, která umožní zlepšování pracovních podmínek.

S ohledem na neustálé mylné představy o těchto zemích bylo rozhodnuto naše působení rozšířit o přednášky a workshopy pro širokou veřejnost. Na základě našich zkušeností vzniká projekt, na kterém by se měli podílet špičkoví lékaři, vědci, profesoři, kteří se budou dělit o své zážitky a rozšíří tak povědomí o skutečném a nezkresleném světě. Současně vzniká i film z tamního prostředí. Uvažujeme i o vzájemné spolupráci. Např. výrobky místních obyvatel se budou na akcích prodávat a výdělek poputuje na zlepšení jejich životních podmínek. I lidé samotní budou mít možnost přispět na náš transparentní účet. Jak říká heslo naší organizace: Pokrok začíná věděním!

Předem děkuji za odpověď a pevně věřím, že vás náš návrh osloví.

 

S pozdravem

Alžběta Kadlecová, Rosling Organization

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.