Co bylo Hitlerovým cílem? – úvaha

 

Jméno práce: Co bylo Hitlerovým cílem?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Zdeněk

 

 

 

 

Čeho chtěl Hitler docílit?

Když lidé uslyší jeho jméno, každý si hned vybaví tyrana a tzv. „zakladatele druhé světové války“. Bylo tomu opravdu tak?

Když vám řeknu, že to tak není, začnete si klepat na čelo, není se čemu divit. Myslím si, že snad každá škola učí právě to, že Adolf Hitler chtěl zbrojit a že byl zakladatelem 2. světové války. Kdyby každý slyšel projev Adolfa Hitlera například z Berlína v prosinci roku 1940, udělal by si svůj vlastní názor.

„Neměl jsem vůbec chuť zbrojit. Neboť zbrojit – co to znamená? To pohlcuje tolik pracovní síly. Právě já, který pohlížím na práci jako na to nejvíce rozhodující, jsem chtěl nasadit německou pracovní sílu pro jiné plány, a to, moji soukmenovci, myslím se již rozšířilo, že mám dosti významné plány, krásné a velké plány pro svůj národ. Mojí ctižádostí je učinit německý národ bohatým, německou zemi krásnou. Chtěl bych, aby byla povznesena životní úroveň jednotlivce. Chtěl bych, abychom dostali nejkrásnější a nejlepší kulturu.“

Zde je jen pouhý výňatek z celého jeho projevu, který měl. Celý projev je volně šiřitelný po internetu.

Myslím si tedy, že Adolf Hitler chtěl udělat svou zemi krásnou, bohatou a prosperující. Ovšem když Anglie viděla vzestup Německa, okamžitě ze strachu začala zbrojit. Na což Německo odpovědělo stejným stylem.

Bohužel jeho další činy už se neshodovaly s tím, co pronesl v Berlíně o tom, že nechtěl zbrojit a válčit.

To, co se dělo potom je naprosto katastrofální vůči lidskosti, jelikož bavíme-li se např. o vyhlazování židů (holocaust), zabíjení lidí v koncentračních táborech a návazně na to i jednání vůči nim, je rozhodně velkým důvodem, proč ho všichni máme za největšího tyrana a zabijáka světa.

Byl tedy Adolf Hitler opravdu takový tyran a válečník, o kterém se všichni učí v hodinách dějepisu? Neměl ani kousek dobra? Tímto jsem se vám snažil ukázat, že i ze začátku dobrá myšlenka, později ovlivněna touhou po moci, může způsobit tak obrovské zlo.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.