Co mi na škole chybí – formální dopis

sloh

 

Jméno práce: Co mi na škole chybí

Slohový útvar: Formální dopis

Přidal(a): Jarek

 

 

ISŠA Brno

pan Milan Ch.

ředitel školy

Křižíkova 106/15

612 00 Brno-Královo Pole

 

Jaroslav H.

Hlavní 56

691 67 Šakvice

                                        V Šakvicích 18. 3. 2020

Co mi na škole chybí

Vážený pane řediteli,

píši Vám, jelikož bych Vás chtěl informovat o několika věcech, které mně a troufám si říct, že i mnoha dalším studentům na naší škole chybí.

Na naší škole jsem více než spokojený. Už zde studuji necelé tři roky a až na počátky, kdy jsem si zvykal na nové prostředí, zde studuji rád. Což je pro mě příjemné překvapení, jelikož mé předchozí zkušenosti ze vzdělávacích ústavů nebyly moc dobré. Přístup většiny učitelů a vybavenost školy je zde na velmi vysoké úrovni.

Avšak stále je prostor pro zlepšení určitých věcí, o které bych Vás a vedení školy chtěl požádat. Jedná se především o ohleduplnost při přidávání hodin maturitním ročníkům. Chápu, že úspěšnost u maturitních zkoušek není zase tak velká, ale takový přístup studenty k učení nedonutí. Mnoho studentů již není finančně závislých na rodičích a po škole si vydělává na vlastní bytí. Takové bezhlavé přidávání hodin může znamenat finanční propad ve výdělku. V extrémním případě mu zaměstnavatel může říct, ať už příště nechodí.

Dále bych Vás chtěl požádat o větší důslednost při úpravách konce školního roku v aplikaci Bakaláři. Od pololetí uběhly již dva měsíce a doteď se nám absence počítá až do konce června. Což je vcelku nelogické s ohledem na to, že máme tento rok maturovat. Místo přehlednosti nám do studia dodáváte zbytečný zmatek.

Vážený pane řediteli, a to vše mi na škole schází!

 

S pozdravem

Jaroslav H.

 

Hodnocení: 1 = výborně

(258 slov)