Dětské odpoledne hasičského sboru – zpráva

 

Jméno práce: Dětské odpoledne hasičského sboru

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): Hana Štrůdlová

 

 

Dne 15. 6. 2011 již třetím rokem pořádal hasičský sbor v Blatné dětské odpoledne. Akce začala v 15.00 hodin u zbrojnice SDH. Zváni byli všechny děti i rodiče a účast byla opravdu hojná, dokonce vyšší než v předchozích letech.

Program byl vskutku nabytý. Začalo se prezentací hasičské techniky, při které se zúčastnění dozvěděli spoustu nových a užitečných informací. Prezentace probíhala zábavnější formou, a i přestože trvala dvě hodiny, nikdo se nenudil. Následovala ukázka vybavení zásahového vozidla Tatra 815, což bylo pro mnohé velkým zážitkem. Lidé se poté přemístili do areálu koupaliště a hřiště, kde program pokračoval. Jako další se konala beseda o nebezpečnosti požáru v domácnosti, která byla pro mnohé velice poučná. Po ukončení besedy měli návštěvníci možnost zúčastnit se nácviku první pomoci, během kterého se všichni, hlavně ti mladší, seznámili se základy první pomoci. Nácvik byl pro některé poměrně náročný, ale všichni jednotlivá cvičení nakonec zvládli.

Ke konci se konaly sportovní soutěže pro děti v celkem deseti disciplínách. Začínalo se od jednodušších disciplín až po ty nejtěžší. Největším problémem pro děti byla štafeta s překážkami. Soutěžilo se po týmech a tři nejlepší týmy dostaly bohatou odměnu zejména ve formě sladkostí. Nakonec přišel na řadu táborák se špekáčky. K dispozici byla poměrně široká nabídka občerstvení a všichni si opékání náramně užili. Později se zpívaly klasické české písničky, což posílilo celkovou atmosféru.

Dětské odpoledne se letos opět vydařilo. Akce se celkem zúčastnilo přes tři sta lidí, přišli dokonce i obyvatelé z vedlejších vesnic. Akce měla jako každý rok velký úspěch a na své si přišli jak mladší, tak i starší.

 

Hodnocení: 1 = výborně