Dostala takovou facku, až jí zčervenala tvář – vypravování

 

Jméno práce: „Dostala takovou facku, až jí zčervenala tvář.“

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Jaja55f

 

 

 

 

 

 

Není to tak dávno, co jsme společně s o dva roky starší sestrou Klárou procházeli obdobím silné puberty. Byl to čas, na který teď rády vzpomínáme. Z jiného úhlu pohledu to však vidí naši rodiče. Často nám připomínají zejména jednu nešťastnou příhodu, která se stala o zimních prázdninách.

Táta byl služebně v zahraničí a máma se chystala na víkend k babičce. A tak jsme se s Klárkou rozhodli využít situace a upořádat doma párty. Všechno jsme měli skvěle naplánované. Přesto, když nadešel ten den, byli jsme obě jako na trní. Mamka ještě při odjezdu volala ze dveří : ,,A ne že tu budete něco vyvádět.“ Na to sestra s rádoby klidným hlasem odpověděla: ,,Neboj mami, vždyť nás znáš.“ A tak jsme jí zamávaly a vrhly se do příprav.

Práce nám šla od ruky a už v sedm hodin dorazili první hosté.( Dohromady nás bylo asi 20,což je na náš nevelký byt opravdu hodně.Přesto, až na pár rozbitých skleniček,vše probíhalo podle plánu.) Všichni se náramě bavili, a já i sestra jsme z toho měli dobrý pocit. Ovšem radovaly jsme se předčasně.

krátce po půlnoci,když jsem v okně náhodou zahlédla světla přijíždějícího auta. ,,To je máma“, vykřikla jsem. ,,Všichni do pokoje“. S klárkou jsme honem začali uklízet. A když máma vešla do dveří, měli jsme malou naději,že si ničeho nevšimne. ,,Jakto,že ještě nespíte? A proč je tu takový nepořádek?“ zeptala se mamka podezřívavě.Sestra se to snažila zachránit: ,,Dívali jsme se na film. A ještě jsme neuklízely, nevěděly jsme že..“ ovšem ještě než to stihla doříct dostala takovou facku, až jí zčervenala tvář.

Kromě hustého sněžení,které mámě bránilo v cestě, se jí ozvala sousedka aby ji poinformovala o tom, co se u nás děje. A proto se mamka rozhodla vrátit domů. Nejvíc ji však dopálilo,že jí sestra i po jejím příjezdu zalhala. Následovalo dvouměsíční domácí vězení a zákaz počítače. Ovšem teď už víme, že lhát se nevyplácí. A vlastní mámě už vůbec ne.

 

 

Hodnocení profesorky:
-studentka dodržela útvar i rozsah
-jsou zde typické rysy vypravování
-jazykové prostředky na úrovni
-logická návaznost děje

Výsledné hodnocení: výborný

 

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.