Harry Potter a Kámen mudrců – kritika

 

Jméno práce: Harry Potter a Kámen mudrců

Slohový útvar: Kritika

Přidal(a): Májule

 

 

 

 

 

Fenoménem minulých let se stalo 7 knih od J.K. Rowling. Knihy o Harry Potterovi, “chlapci, který zůstal naživu“. Je to fantasy, které je psané ve větách jednoduchých na pochopení, což je vhodné pro skupinu čtenářů, pro kterou byly tyto knihy vydány, tj. okolo 10 let.

V díle Harry Potter a Kámen mudrců autorka velmi dobře kombinuje kouzelnický svět se světem mudlů (obyčejných lidí, kteří neumí čáry a kouzla). Velmi zajímavě se jí podařilo do obyčejného světa zakomponovat prvky magie tak, aby kouzelnický svět zůstal před obyčejnými lidmi utajen (například tvar či funkčnost budov, zneviditelnění apod.).

Centrem kouzelnického světa je právě škola pro mladé kouzelníky v Bradavicích, což je vzhledem k celému světu, kde se kouzelníci objevují opravdu málo. V díle existuje pouze jediné kouzelnické městečko – Prasinky, jinak je vše situováno v obyčejném lidském světě. Neměli by být tyto světy oddělené o něco více nebo přesněji? Jak je možné, že před zraky mudlů kouzelníci procházejí zdí a oni si toho “nevšimnou“?

Příčinou může být neúplné přemýšlení o detailech či až přehnaná snaha ukázat důvtip a schopnosti kouzelníků.

Autorka by měla přemýšlet o následcích některého kouzelnického konání. Kouzelnické věci, by v obyčejném světě neměli být tak na očích nebo tak nápadně zamaskované.

 

 

 

2 = chvalitebný

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.