Hvězdy nelžou aneb Pod diktátem horoskopu – vyprávění

sloh

 

Jméno práce: Hvězdy nelžou aneb Pod diktátem horoskopu

Slohový útvar: vyprávění

Přidal(a): Matylda

 

 

Hvězdy nelžou aneb Pod diktátem horoskopu

Minulý víkend se můj strýček přesvědčil o tom, že horoskopům se nemá odporovat. Doma zažíval věci, na které jen tak nezapomene.

Jako každý jiný pátek si zašel můj strýček Evžen do místního obchodu. Nakoupil si zásoby na celý víkend, aby mohl věnovat svůj čas fotbalovým zápasům. U kasy poprosil paní prodavačku o dvě krabičky doutníčků, ke kterým dostal jako dárek časopis Záhady a horoskopy.

Jen co přišel domů z obchodu, zapálil si a začal číst. Měsíční horoskop pro vodnáře mu pravil, že tento měsíc má velký potenciál, možná až moc energie, kterou nebude schopen ukočírovat. Proto přijdou sklony k agresivitě. Taková předpověď nepotěší asi nikoho. Naštěstí strýčka zachránil denní horoskop, který mu doporučil zůstat doma, pro zdraví sníst velice pálivé jídlo a udělat řádný úklid domácnosti po kterém si zaslouží odpočinek u televize. Tento horoskop zněl už mnohem lépe protože jako důchodce je stále doma, na fotbal se těší a zrovna o víkendu chtěl vařit indickou omáčku s rýží. Jen ten úklid mu úplně neseděl do plánu.

K večeru se strýček Evžen tedy pustil do přípravy omáčky. Přinesl si všechny potřebné suroviny. Pro jasmínovou rýži se vydal do sklepa. Po cestě zakopl o prázdné sklenice, které se rozbily. Naštěstí střepy přinášejí štěstí. Začal vařit rýži. Vedle vařiče ležely neuklizené posmrkané kapesníky. Blaf!!! Oheň! Po celé kuchyni se začal šířit oheň. Ihned začaly hořet také záclony a koberec. Než strýček stihl zareagovat a oheň uhasit, kuchyň byla celá černá. Strýčkovi bylo hned jasné, proč se mu přihodilo toto neštěstí.

Od toho to dne, se řídí jen a pouze horoskopy z časopisu Záhady a horoskopy. Nic podobnému se mu už naštěstí nestalo.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně