Inteligentní dům – úvaha

 

Jméno práce: Inteligentní dům

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Norman

 

 

 

 

Jednoho dne, ač chci, či ne, se budu muset osamostatnit a vydat se z bezpečí rodinného hnízda do světa. Jinými slovy mne čeká vlastní dům, nebo byt, který budu musit pravděpodobně bez cizí pomoci spravovat. Pokud to vezmu oklikou a odstěhuji se do vlastního v některé z nadcházejících dekád, mohl by můj domov tvořit inteligentní dům s funkcemi, které jsou dnes ve vlastnictví běžných lidí zcela nevídané. Takový příbytek by jistě měl téměř celou střechu tvořenou solárními panely, které by se paradoxně za delší čas staly globálním problémem, poněvadž je nelze recyklovat.

Pro spokojenost člověka, bytosti převážně líné, by se v domě bez lidského přičinění odstraňoval nepořádek a veškerý odpad by měl být nejlépe automaticky tříděn
V interiéru by byl k užití hologram s možností manuálního ovládání, v případě, že by se obyvatel cítil osamělý.

Ale nač takový dům? Přijít o radost z toho, co si doma postavím, uklidím, nebo vytvořím, ovšem výměnou za to, nabít pohodlnosti, přebytečnosti a možná také omezení kontaktu s lidmi v důsledku náhlé lásky k technologiím, které mi, ale přece nikdy nemohou nahradit živé bytosti ani předčít jejich jedinečnou schopnost něco cítit.

Inteligentní dům, který je nejžádanější, má mnohem dokonalejší funkce. Dokáže Vám dodat smysl života – důvod, proč tu být, a zbaví Vás osobnosti zbytečného člověka. Po navštívení tohoto domu máte na Zemi své místo. Od teď už nepřežíváte pouze pro sebe, nyní žijete pro lidstvo a jeho budoucnost. Získali jste dar tvořit svět lepším. Takzvaný vzdušný zámek.

 

Hodnocení: 1 = výborně