Jizeru opět naplnili vodáci – zpráva

sloh

 

Jméno práce: Jizeru opět naplnili vodáci

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): Jeanyss

 

 

Jizeru opět naplnili vodáci

V sobotu 1. dubna 2017 Svaz vodáků České republiky (SVo ČR) zahájil vodáckou sezonu na Jizeře. Akce se uskutečnila od 10:00 v Plovárně Žluté lázně na Malé Skále a oficiálně byla ukončena v 16:00. Jednotlivé aktivity probíhaly v blízkém okolí a na hradě Vranov. Byli vítáni nejen vodáci, ale i široká veřejnost a rodiny s dětmi.

Nejprve byla Jizera oficiálně odemčena panem Ing. Janem Sedláčkem, který tak zahájil vodáckou sezonu roku 2017. U této příležitosti se na Jizeře uskutečnil první letošní závod na kánoích. Závodníci splouvali řeku až k penzionu Křížky. Tím ale závod nekončil. Zpátky museli vodáci soutěžit na koloběžkách. Po napínavém souboji na cílové rovince nakonec vyhrál místní hajný pan Pavel Kasalický se svou ženou Emilií. Závodníci byli vítáni nadšeným potleskem a malým občerstvením.

Odpoledne se mohly děti se svými rodiči vydat na hrad Vranov. Na pohádkové cestě tam na děti čekaly rozmanité úkoly. Na hradě se pak rodiny mohly těšit na komentované prohlídky, které začínaly každou půlhodinu.

Kdo nechtěl jít na hrad, mohl zůstat na louce u plovárny. Tam se konalo grilování a ve stáncích si lidé mohli koupit místní produkty. Pro děti byly připraveny další zábavné atrakce a byl nafouknut skákací hrad. Hudební doprovod zajistila místní rocková kapela Dust, která sklidila velký úspěch. Lidé tleskali a před podiem se shromáždili tanečníci.

Akce se účastnilo přes 100 lidí. Díky slunečnému počasí se akce vydařila a účastníci odcházeli domů s úsměvem. Zadováděly si nejen děti, ale i dospělí. Účastníci konstatovali, že to byl příjemně strávený den plný zábavy.

 

Hodnocení: 1 = výborně