Kanárské ostrovy – reportáž

 

Jméno práce: Kanárské ostrovy

Slohový útvar: Reportáž

Přidal(a): Petr Vlček

 

 

Ostrovy nabízejí pro každého něco: Malebnou krajinu, prakticky neutuchající noční život, rajské pláže a bohatou paletu sportovního vyžití. Tím vším se může Kanárské souostroví pyšnit.

Stojím před letištěm a připadám si nepřirozeně. Ano, klima je tropické a exotické, avšak lidé jsou zde vyspělí a kultivovaní. Nikdo se mi nesnaží vnutit vějíř s motivem želvy nebo jinou levnou cetku. Možná to není nic tak neobvyklého a pouze na mne dolehlo vedro. Vždyť ani ne před 15 minutami jsem ještě seděl v letadle. I přesto, že Kanárské ostrovy leží kousek od Severního cípu Afriky, tak právně spadají pod Španělsko, tudíž jako člena EU vás zde nebude zdržovat žádné papírování ani kontrola pasů.

Žádné směňování cizí měny, platí se zde Eury! Nasedám do taxíku, dokonce se dozvídám předpokládanou cenu jízdy, a již se ženeme po čtyřproudové silnici směrem k hlavnímu městu. Cestou se z řidiče Eduarda snažím dostat typy na aktivity v hlavním městě Las Palmas. Město převážně živý turistický ruch, ale jedná se o klidnou destinaci, jelikož hlavní klientelu činí Němečtí senioři, kteří zde díky svým vysokým důchodům tráví i celé měsíce. I přesto, že jsou místní za turistický ruch rádi, je to také jejich zkáza. Sám Eduardo je toho příkladem. Mluví anglicky a má bakaláře v radio-inženýrství, avšak nenašel prací v oboru a jako taxikář si i vydělá více peněz.

Rychle se ubytovávám a už beru plavky a ručník do ruky a spěchám k pláži. Noční život mi nikam neuteče, právě naopak. Večírky zde začínají velmi pozdě většinou po půlnoc a končí v dopoledních hodinách. Cestu si zkracuji přes trávníky a malý palmový háj. Spěchám a jsem bos, ale nemusím se bát, že bych šlápl na nějaké nebezpečné zvíře. Fauna ostrovů je v tomto ohledu poněkud chudá. Nevyskytují se zde žádní jedovatí tvorové. Když budete mít štěstí, tak zahlédnete kozu.

I přesto že jsou pláže veřejné, jsem zda naprosto sám. Je už dost pozdě a většina návštěvníků zamíří k moři ráno. Voda je azurová a průzračná. Písek je jemně zbarvený sopečným prachem a já pomalu začínám propadat kouzlu těchto ostrovů s věčným létem.

 

Hodnocení: 1-

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.