Když jsem zaspala

sloh

 

Téma práce: Když jsem zaspala

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): maturant2023

 

Probudí mě zvuk budíku a já vím, že je čas vstávat. „Tak ještě pět minut. To nebude ničemu vadit.“ Znovu si lehám a usínám. Budík mi zazvoní po druhé a já nemile zjišťuji, že pět minut se protáhlo na celou půl hodinu. Rychle vstávám a chystám si věci. Vbíhám do koupelny, rychle si češu vlasy, čistím zuby a utíkám se převléct. Poté, co se rychle vypotácím z domu, běžím na poslední autobus, který mi jede.

V noci bylo pod nulou, a tak je námraza a všude to klouže. Běžím, co mi síly stačí, abych to stihla. Najednou mi podklouzne noha, já spadnu a skutálím se vedle kanálu. Bolí mě noha i zápěstí. Aby toho nebylo málo, všechen obsah v kapse se mi vysype ven, a když si sbírám své věci, zjišťuji, že nemám telefon. Projede mnou vlna paniky. Po chvíli hledání ho zahlédnu na dně kanálu. Snažím se ho dostat ven, ale nejde to. Ruce mám špinavé od bláta, ač se snažím, telefon nemůžu najít. Autobus už mi dávno ujel, a tak se rozhodnu jít za mamkou do práce.

S mamkou jsme zavolali správce pozemku, ale ani to nepomohlo. Mobil jsme nikde nemohli najít a musely jsme se smířit s faktem, že už se nikdy nenajde. Mamka mi poté napsala omluvenku, já se vrátila domů, převlékla jsem se, protože jsem byla špinavá. Do školy jsem tentokrát došla v pořádku. Už si dám pozor na to, kam šlapu a budu mít kapsy vždy zapnuté, aby se nestala další taková nehoda.

 

Hodnocení: 1 = výborně