Královská snídaně – pracovní postup

 

Jméno práce: Královská snídaně

Slohový útvar: Popis pracovního postupu

Přidal(a): KT

 

 

 

Královská snídaně

Dnes si připravíme Královskou snídani. Skládat se bude z těchto pokrmů – palačinky s marmeládou, smažená vajíčka se slaninou, ovocný salát. A k pití káva, čaj a džus.

Začneme přípravou palačinek. Nachystáme si mléko, hladkou mouku, vejce, cukr, sůl a olej. Do větší mísy dáme 300g hladké mouky, ¾ litru vlažného mléka. V hrnku rozšleháme jedno nebo dvě vejce a přidáme do mísy. Jako poslední přidáme špetku soli a cukr. Vše zamícháme do hladkého těsta, můžeme použít i šlehač. Těsto necháme odpočinout půl hodiny. Po půl hodině si rozpálíme pánev, přidáme trošku oleje a naběračkou naléváme na pánev podle toho, jaké chceme velikosti palačinek.  Až bude palačinka z jedné strany hotová, otočíme ji na druhou. Po udělání obou stran vyndáme palačinky na talíř, necháme je vychladnout a pomažeme meruňkovou marmeládou.

Jako další si připravíme míchaná vejce. Nejprve si na pánvi osmažíme slaninu do křupava, pánev klidně bez oleje, protože slanina pustí trochu mastného. Dále si v hrnku rozšleháme 5 vajíček. Přidáme sůl, trochu pepře a smažíme na másle. Dokud nejsou vajíčka tuhá, ale nesmíme je vysušit.

Poslední částí královské snídaně je ovocný salát. Do ovocného salátu můžeme přidat jakékoliv ovoce. Já sem si nachystala jablka, pomeranče mandarinky, banány a grepy. Pomeranče, mandarinky, grepy a banány oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Jablka zbavíme jádra a můžeme také oloupat, my nebudeme loupat a nakrájíme na menší kousky. Vše zamícháme dohromady a zakápneme trochou citrónové šťávy, aby nám jablka, tak rychle nezhnědly.

K pití uvaříme kávu a čaj.  Z čerstvých pomerančů vymačkáme šťávu. Palačinky, vajíčka naservírujeme každé zvlášť na talíř, na vajíčka ještě přidáme slaninu. Ovocný salát dáme na menší misku a můžeme servírovat. Dobrou chuť!

 

Hodnocení: 1/2