Líčení místa na Císařském kameni

 

Jméno práce: Líčení místa na Císařském kameni

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): vercazamek

 

 

 

 

Oblíbila jsem si místo na Císařském kameni, teprve v loňském roce, když jsme tam s mamkou zavítaly na procházku na čerstvý vzduch. Občas vykukovalo slunce a svými paprsky ukazovalo na krásně zbarvené listnaté a jehličnaté stromy. Lesem vedla zajímavá a klikatá prašná cesta. Na jejím konci se majestátně tyčila dřevěná rozhledna. Na vrcholu rozhledny je nádherný výhled na všechny světové strany. Rozhledna se pode mnou houpe, jsem výše než koruny stromů a mám pocit volnosti. Tím jsem objevila další moje oblíbené místo. Mám ráda dohromady už 4 místa. Na jedno z míst zamířím, když je mi dost bídně nebo si chci jen tak odpočinout.

Když jsem poprvé toto místo uviděla, nemohla jsem odtrhnout oči od té krásy. Bývá tam takové ticho, až slyším šumění stromů od lehkého vánku.

Jelikož byl podzim, stromy se začínaly zbarvovat a shazovat své nádherné žlutočervené listy. Spadané listí tvořilo koberec připomínající pestrou paletu barev.

V noci vypadá celé místo ještě kouzelněji než ve dne. Při jasné noci se po obloze rozlijí hvězdy jako drahokamy a ukáže se i usměvavá tvář měsíce. Kdybych nemusela domů, ležela bych na vrcholu rozhledny a vnímala noc všemi smysly.

Příjemné pocity si uchovám v paměti a budu se sem vždy ráda vracet.

 

Hodnocení: 1 = výborně