Máme k sobě blíž díky sociálním sítím? – úvaha

sloh

 

Téma: Opravdu máme k sobě blíž díky sociálním sítím?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Viktorie Němcová

 

Máme Instagram, messenger, Facebook, mobilní telefony, e‐mail. Opravdu tak máme k sobě blíž?

Na první pohled to může vypadat skvěle. Člověk je s ostatními stále v kontaktu, má přehled, co se děje, informace získá do pár sekund. Můžeme s ostatními sdílet svůj život, a to nejen s nejbližšími lidmi, ale vlastně s kýmkoliv, ať už ve formě zpráv a fotek či hovorů a videohovorů. Můžeme tak sledovat životy ostatních pouhým kliknutím. Máme vše na dosah ruky. Může to být velice zábavné a i inspirující, záleží ale koho sledujeme.

Je tedy život se sociálními sítěmi tak ideální, jak se může na první pohled zdát? Vše má své klady a zápory. Myslím si totiž, že záleží na tom, v jaké míře a jak tyto moderní vymoženosti využíváme. Ano, tyto sítě a moderní technologie mohou být člověku skvělým pomocníkem v jakékoliv oblasti života. Můžeme tak například sledovat lidi, kteří nás inspirují k lepšímu stylu života.

Co by na nich tedy bylo špatného? Musíme si uvědomit, že všeho s mírou. Podle mého názoru pár minut denně strávených například na Instagramu je v pořádku, ale je zde tenká hranice. Po delším čase stráveným na této síti, se může vytvořit závislost, aniž by si to člověk uvědomoval. Začneme se porovnávat s ostatními a cítíme se hůř, protože na internetu většina lidí prezentuje pouze ty momenty zalité sluncem a realita se tam objeví jen zřídka. Místo toho abychom s lidmi navazovali normální kontakt bez mobilních telefonů, je pro nás samozřejmě jednodušší navázat ho přes internet a bavit se s lidmi tam. Tak že ano, vše má svoji světlou ale i temnou stránku. Máme tak k sobě blíž, ale podle mě se nic nevyrovná osobnímu kontaktu s lidmi. A nejen, že se vzdalujeme od ostatních lidí, ale zároveň i od sebe samých.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.