Můj vysněný prezident – charakteristika politika

 

Jméno práce: Můj vysněný prezident

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): prokrastinant

 

 

 

Charakteristika politika

Politika se stala součástí mého života již když jsem byla malá. Dopadá na životy všech lidí a tím ovlivňuje náladu ve společnosti. Vzhledem k tomu, že se její představitelé objevují všude kam se podívám, v televizi, na internetu, v rádiu, v novinách, dá se říct, že se jedná o jakýsi typ „šoubyznysu“. Tito politici, propíraní v médiích, ovlivňují utváření charakterů, chování a jednání ostatních lidí. Proto chci na naší politické scéně vídat takové muže a ženy, kteří povedou naši společnost k lepším hodnotám. Rozhodla jsem se tedy charakterizovat mého ideálního vysněného prezidenta, poněvadž on má být největší osobností ve státu.

Je silný a přesvědčivý, nenechá se zmanipulovat, ale dokáže také naslouchat svému okolí. Svým charakterem šíří klid a bezpečí. V těžkých chvílích drží s lidmi a dodává jim sílu. Jeho projevy jsou vždy důstojné a jeho slova neuráží, naopak dodávají pocit naděje, svobody a lásky. Je nestranný, ale vždy si stojí za pravdou a spravedlností. Se skromností navštěvuje různé kouty republiky, aby měl obrázek o podmínkách na odlišných místech kde žijí lidé jak nižších, tak vyšších tříd a rozmanitých kultur. Také dělá dobré jméno své zemi v zahraničí, udržuje přátelské vztahy, čímž zabraňuje válečným střetům a rozvíjí možnosti obchodu a důvěru ve stát. Když se našim politikům ve vládě nedaří, on umí spory v míru rozetnout a dojít ke kompromisu.

Můj vysněný prezident je velmi vzdělaný a rád navštěvuje kulturní akce. Chodí na koncerty klasické i moderní hudby, do divadel, na vernisáže a jiné, například charitativní akce. Rád také posedí s přáteli v kavárně a baví se. Je stále veselý, bezprostřední, citlivý a dokáže svou pohodu přenášet na lidi okolo sebe. Dopřává si také odpočinek ve svém křesle v domácí pracovně u krbu. Když se mu výjimečně něco nepodaří, postaví se k tomu čelem a s pokorou se snaží své chyby napravit.

Jeden z našich bývalých prezidentů se mému ideálu blížil, ale ten již bohužel není mezi námi. A tak doufám, že se někdy v mém životě dočkám takové hlavy státu, na kterou bych mohla být pyšná a mít ji ráda.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.