Můj vysněný byt – popis

 

Jméno práce: Můj vysněný byt

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Hanka

 

 

 

Můj vysněný byt Popis

Mám vymyšlený ideál svého budoucího bydlení, který vám chci přiblížit. Zvolil jsem variantu bydlení v bytě, i když představuje málo prostoru a také někdy příliš hlučné sousedy.
Byt bude orientován převážně na jih. Dominantou bude velká terasa se zimní zahradou. Kvůli bezpečnosti bude nainstalován kamerový systém. V elektronicky zabezpečeném bytě bude podlahové i vestavěné stěnové topení a samozřejmostí bude centrální vysavač. Díky tomuto systému budu jednoduše a pohodlně ovládat různé funkce bytu – od napouštění vany, zapínání sauny, ovládání žaluzií a osvětlení, až po alarm. Stačí mít po ruce chytrý telefon nebo tablet a pomocí jednoduše ovládané aplikace bude u mě bydlení pohodové.
Vstupní dveře budou opatřeny cedulkou, tady bydlí Michal. Z jasné chodby, pomerančového odstínu s velkým zrcadlem, které zvětší opticky prostor, se vejde do naleštěné červené kuchyně s masivní deskou a s pracovním ostrůvkem. Bude vybavena moderními spotřebiči od myčky až po čističku vody. Na lince budou postaveny kořenky a konvice na kávu. Napravo se bude nacházet velké okno, které svým výhledem na Prahu bude zpříjemňovat atmosféru u vaření. Na levé straně bude jídelní stůl a židle z masivu. Na stole bude umístěna velká červená váza s kopretinami.
V obývacím pokoji bude dominantou velká bílá kožená sedací souprava se dvěma křesly. Na stěně naproti bude umístěna plazmová televize s uhlopříčkou 190 cm, která bude mít 3D technologii, funkce Smart TV,WiFi. Na levé straně bude biokrb, příjemný společník pro volné chvíle. Z obývacího pokoje projdeme do zimní zahrady, kde můžeme na pohodlných lehátkách relaxovat.
Uprostřed koupelny by neměla chybět velká masážní vana, která by byla zapuštěná do podlahy s vyhříváním. Umyvadla by mohla být z mramoru. Z koupelny se bude procházet do parní sauny.
Ložnice, která by byla vymalována do světle zeleného odstínu, by byla vybavena vestavěnými skříněmi a velkou pohodlnou postelí z masivu.
Hlavní místnost ve vysněném bytě by byl můj pokoj, kde bych mohl relaxovat. V místnosti by nesměla chybět posilovna a kulečníkový stůl. Nejdůležitějším prvkem mého pokoje by byla pomyslná pracovna, kde bych měl umístěn stolek s počítačem. Barvu pokoje bych volil do světle žlutého odstínu.
Představou, jak by měl vypadat můj byt, jsem chtěl vytvořit svůj životní styl a vystihnout individualitu. Začleněním využití moderních technologií, zdůraznit, že nám usnadňují život.

 

Hodnocení: 1 = výborný