Osoba, kterou byste měli znát – charakteristika

 

Jméno práce: Osoba, kterou byste měli znát

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): A. Ježdík

 

 

 

Jaromír Jágr (osoba, kterou byste měli znát)

Pro toho, kdo nekouká na hokej, je to jen obyčejný muž středního věku. Vyšší, široká ramena. Má dlouhé tmavé vlnité vlasy, hnědé oči a velký úsměv, který je dokola obehnán lehkým strništěm. Zkrátka chlap jako každý jiný. Ovšem pro věrného fanouška hokeje jde o obrovskou hvězdu. Za jedinou sezonu, ve svých nejlepších letech dokázal pravidelně nastřílet více jak 50 branek a nasbírat i přes 100 bodů. Za celou svou kariéru v NHL pak nasbíral přes 1800 bodů a zařadil se tak mezi legendy ledního hokeje.

Jaromír Jágr díky tomu, že je talentovaný a velice snaživý a neúnavný, dokázal v hokeji opravdu hodně. Vyhrál například Stanley-cup, olympijské hry i mistrovství světa. Má obrovskou radost ze hry. Prostě hokej miluje, což potvrzuje tím, že pořád hraje hokej na té nejvyšší úrovni ve věku, ve kterém už ostatní hráči odcházejí do důchodu. Jaromír Jágr hraje hokej už od mala, z toho profesionálně od doby dospívání. I proto je ve věku 43 let tolik zkušeným hráčem.

Jarda je pro ostatní také velkým vzorem, a to nejen pro sportovce, ale i pro ty, kteří si v životě chtějí splnit své sny. Trénuje více než zbytek týmu. Po každém tréningu si navíc přidá minimálně ještě hodinu individuálně. Ráno, kdy ostatní odpočívají, si jde zacvičit do posilovny. Je také kreativní. Vylepšuje metody svého tréningu, například bruslí se závažími po celém těle, takže se pak v průběhu zápasu cítí lehčí.

Nikdy se nevzdává, ani když se nedaří. Naopak ostatní povzbuzuje, diskutuje s nimi o chybách, čímž se spolu stále zlepšují. Vždycky bojuje na maximum, což dokazují pravidelně prodlužované časy na ledě.

Jarda je sportovcem tělem i duší. Má ale problémy v soukromí. Všechny jeho vztahy, dříve či později, skončili kvůli jeho lásce a oddanosti k hokeji. Je také duchovně založený. Kostel navštěvuje každý týden. Díky tomu, co dokázal a jakou má povahu patří mezi hokejové legendy a je po právu uznáván za jednoho z největších Čechů.

 

Hodnocení: 1 = výborně