Plastická operace – polemika

sloh

 

Jméno: Plastická operace

Zařazení: Polemika

Přidal(a): Anna

 

Plastická operace – pouze dražší make-up?

Tělo je část nás. Ať už je malé, štíhlé, krásné, nebo nedokonalé, především je to naše tělo a nikdo nám ho nemůže vzít. Je tu s námi každý den, v těch horších chvílích, ale i v těch radostných, a neustále pracuje tak, jak nejlépe dovede. A protože není ani jedné chvíle, kdy by naše tělo přestalo fungovat bez jakéhokoliv důvodu, měli bychom být se svým tělem spokojení, a nestydět se za něj. Nikdo nemá právo, aby nám přikazoval, jak se máme oblékat, nebo jak má naše tělo vypadat. To, co uděláme se svým tělem, je jen naše volba. A proto, kdo by měl zájem o plastickou operaci, ať jde, a nebojí se názorů ostatních, protože názory ostatních stejně jen vypovídají o tom, jací jsou osobnosti oni, a ne my.

Mnozí lidé zažili v životě hodně špatné situace, například šikanu ve škole kvůli velkému nosu, rakovinu, nebo někdo o plastické operaci vůbec neuvažoval, ale poté, co se stal obětí velkého požáru s hrozivými následky, tuto operaci podstoupit musel. Je to snad nějaký hloupý, nedospělý člověk, který nemá své tělo rád? Kdyby své tělo neměl rád, tak o sebe přece nebude ani pečovat.

Když si někdo nechá udělat na svém těle tetování, nebo piercing, je to snad znak nedospělosti? Tím, že si nějakým způsobem chce zkrášlit své tělo? A když se mu to poté líbí, a cítí se ve svém těle lépe, tak je to přeci dobře, a hlavně je to jeho tělo, ne nikoho jiného.

Plastická operace není nutná, ale také není zakázaná, je to jen každého volba a vůbec to nevypovídá o neschopnosti člověka přijmout sebe takového, jaký je. Neschopnost člověka spíše vypovídá o tom, nebýt sám sebou, nemít svůj vlastní názor a řídit se podle ostatních lidí, jak chtějí oni, a ne my.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.