Porod doma nebo v porodnici? – úvaha (2)

 

Jméno práce: Porod doma nebo v porodnici?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): AnetBe

 

 

 

Porod doma nebo v porodnici?

V posledních letech se velmi rozšířil nový trend a to rodit v pohodlí domova. Určitě ale stojí za zvážení promyslet si všechny výhody a nevýhody obou variant. Já bych se více přiklonila k porodu v nemocnici. Je to nejbezpečnější varianta, jak pro rodičku, tak pro novorozené dítě. Snad každá nastávající maminka chce pro své dítko jen to nejlepší a nikdy nemůže s jistotou vědět, jak se porod bude vyvíjet. A dobrovolně ohrozit život svého dítěte určitě není správné, když se dítě za sebe nemůže rozhodovat samo. V dnešní době můžeme v nemocnici naleznout nejmodernější techniky, speciální vybavení, vzdělané lékaře, kteří o průběh porodu postarají a s komplikacemi a riziky se vypořádají, jak u dítěte, tak u rodičky. U porodu doma, když nastanou komplikace je k pomoci daleko a je možné, že se lékaři nedostanou ke komplikaci včas. V dnešní době spoustu nemocnic nabízí i možnost vybrat si, jak chce žena rodit. Například porod do vody a, nebo v různých netradičních polohách.

Na druhou stranu může být pro někoho porod v nemocnici neosobní a ani se přes to potom nedokáží přenést. Dalším důvodem může být i nedůvěra k lékařům, se kterými mnohdy lidé mají špatnou zkušenost. Ale určitě bychom neměli všechny lékaře ,,házet do jednoho pytle“. Dnes si i nastávající maminky mohou vybrat personál, který je bude obklopovat v průběhu celého porodu.

Určitě ale nemohu říct, že je některá z variant porodu špatná, protože každá žena má jiné potřeby, které jsou individuální. Nejméně se mi určitě líbí varianta porodu doma bez asistence odborného lékaře. Určitě by u každého porodu měl být nějaký odborník, který ví, co má v dané situaci dělat. Každopádně já bych si vybrala variantu porodu v nemocnici. Dnes jsou nemocnice na takové úrovni, aby bylo skvěle postaráno o rodičku i novorozence. Ať už každý zvolí jakoukoli variantu porodu, nejdůležitější je Vaše zdraví a zdraví potomka.

 

Hodnocení: 3 = dobře

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.