Romeo a Julie dnes, aneb láska navzdory…

rozbor-díla

 

Jméno práce: Romeo a Julie dnes, aneb láska navzdory…

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Shcleeba

 

Rozbor díla: Romeo a Julie

Seděla jsem ve své cele a modlila se, aby mi sem byl vpuštěn alespoň tenoučký závan čerstvého vzduchu. Denní světlo jsem neviděla již několik dní. Vlastně ani nevím, jak dlouhou dobu jsem strávila v té tmavé místnosti bez oken, ve které mě držel můj trýznitel. Můj jediný smysl života, ale také důvod, proč jsem zemřela.

Každý den mi otevřel to malé okénko ve dveřích, skrz které se na mě díval. Někdy mě vydržel pozorovat  i celé hodiny. Ty jeho nádherné milující oči plné citu a něhy, ale zároveň oči zabijáka, který jen vyčkával, až mu dám svolení skoncovat můj život. A já ho za to milovala. Milovala jsem, jak ke mně vzpínal své ruce, odhodlaný se mě dotknout, když jsem se přiblížila natolik, abych mohla cítit jeho dech. Nikdy to ale neudělal. Možná se bál, že kdyby ucítil mou tvář ve své dlani,  propadl by své posedlosti natolik, aby mě pustil ven a tím ukončil celý náš vztah. Vztah založený na lžích, klamech, bolesti a utrpení, ale také vztah plný lásky, jakou ani jeden z nás neměl šanci pocítit za celý svůj život.

Jednoho dne, či noci (tyto pojmy šly v tu dobu dalece mimo mne) otevřel prudce otvor. Pár vteřin se díval dovnitř, ale poté jej znovu zabouchl. To nikdy předtím neudělal a tak jsem začala mít strach. Skřípot. Zavrzal zámek dveří, jak se do něj zabořil klíč a pak jsem uslyšela jen známé cvak. Poté sem vnikl tenoučký proužek světla, jak se dveře pomalu začaly otevírat. Byla jsem plna očekávání, ale také strachu. Poprvé za celou tu dobu jsem viděla svého únosce od krku níž. Byl nahý. Pomalu se začal přibližovat. Nebyla jsem zvyklá na tolik světla v místnosti a proto jsem musela přivřít oči. Ty jsem už ale nikdy neotevřela, neboť můj bůh se rozhodl skoncovat mé trápení. Pomalu si sedl vedle mě a jediné co jsem ucítila, byla studená čepel, zabodávající se mi do srdce. Objal mě a poté si podřízl obě žíly na svých rukách. Zemřeli jsme společně. Dva milující se lidé, kteří neměli to štěstí, aby jim byla jejich láska dopřána.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebný

Z práce jsem dostala 2 se slovy, že v zadání je napsáno DNES a v mé práci není přímo řečeno, že je to ze současnosti. 🙂

Napsat komentář