Self storage – kam přesunout věci během nezbytné renovace?

 

I když se každý den snažíme zajistit, aby byl náš dům ve všech ohledech udržován, může se ukázat, že renovace je naprosto nezbytná. Prakticky každý byt potřebuje čas od času komplexní rekonstrukci, aby byla zachována svěžest, což nám umožňuje užívat si estetický a funkční byt déle. V takových případech existuje otázka: co dělat s nábytkem a jinými předměty, když bude dům či byt v rekonstrukci? Odpovědí je samoobslužný sklad k pronájmu.

 

Zajištění nábytku během renovace. Jak na to?

Pokud chceme byt opravdu jen osvěžit nebo vybavit modernějším způsobem, můžeme se na

Jednou ze základních věcí je zabezpečení nábytku a dalších předmětů, když se pustíme do renovace. Pokud jednoduše sníte o jiné barvě stěn, tak práce bude trvat maximálně den, vše, co musíte udělat, je přemístit veškeré vybavení do středu místnosti a poté je něčím zakrýt, aby se na nich neusazovaly skvrny od barev. K tomu je nejlepší obyčejná průhledná fólie, ale můžete to udělat i s novinami. Na našich pobočkách prodáváme skvělé zakrývací fólie, které jsou určeny přesně pro tyto účely.rekonstrukci připravit předem. Uděláme si čas, abychom vytvořili seznam věcí, o které se musíme postarat, a postupně odškrtneme všechny body. Problém je v tom, že renovace není vždy plánovaná – někdy v domácnosti prostě dojde k poruše zařízení nebo jiné nehodě, která může vést k poškození. Pak nemáme jinou možnost: musíme si nějakým způsobem zorganizovat práci, abychom napravili všechny škody a zároveň obnovili pěkný vzhled místnosti.

Ale co když bude renovace trvat mnohem déle, protože je náročnější? Ne každý má garáž nebo suterén s dostatečným prostorem pro dočasné přemístění svých věcí. Obyvatelé bytového domu si to zvlášť nemohou dovolit. Kromě toho nemusí pak být každá věc v těch správných podmínkách. Chlad garáže nebo vlhkost suterénu může způsobit zhoršení stavu nábytku, a než budete připraveni je přivést zpět domů, zjistíte, že je nábytek poničený.

 

Jak funguje self storage (samoobslužný sklad)?

Self storage, tj. služba pronájmu samoobslužných skladů, se v Česku objevila relativně nedávno, ale postupně si získává stále větší oblibu. Vše díky Less Mess Storage, která poskytuje úložné prostory svým zákazníkům. Kóje mají různé velikosti, takže máme na výběr jak malé skříňky, tak velmi velké sklady s rozlohou podobnou menší garsoniéře.

Poté, co se rozhodneme pro velikost skladovací kóje, musíme ještě rozhodnout o době pronájmu. Později obdržíme přístupový kód do našeho skladu – je přidělen individuálně, takže nehrozí, že by se dovnitř dostal někdo neoprávněný. Předpoklady samoobslužných skladů nám umožňují využívat pronajatý prostor tak, jak chceme. Přístup do Less Mess Storage je neomezený po celý den, a to i o svátcích, takže můžeme uložené věci kdykoli zkontrolovat.

 

Co můžeme dát do samoobslužného skladu?

V tomto ohledu neexistují prakticky žádná omezení. V samoobslužném skladu můžeme umístit nábytek, elektronická zařízení, ozdoby, dokumenty, knihy a jiné předměty každodenní potřeby, které by měly být během rekonstrukce z bytu odstraněny. A co víc, díky odpovídajícímu větrání a vyvinutým topným systémům jsou budovy patřící společnosti Less Mess Storage udržovány na konstantní teplotě a správné vlhkosti vzduchu. To znamená, že i potraviny (samozřejmě hermeticky zabalené) si mohou najít místo ve skladišti a nebudeme se muset bát, že by se nějak zkazili.

Samoobslužné sklady Less Mess Storage jsou proto vynikající volbou pro dočasné nebo dlouhodobější uložení nábytku či spotřebičů po dobu rekonstrukce.