Jak se mi změnil život během pandemie – úvaha

sloh

 

Jméno práce: Jak se mi změnil život během pandemie

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Ester

 

 

Jak se mi změnil život během pandemie

Již od března minulého roku se nacházíme ve zvláštní situaci. Svět skolila pandemie v té době neznámého viru a život se nám přetočil o 180 stupňů. Lidé se přestali vídat, a když už se někdo s někým viděl, bylo to setkání pod závojem masky, která symbolizuje dodnes tuto hroznou dobu. Veškerá kultura a společenský život se staly pouhými slovy. Nikdo si do té doby ani neuměl představit, že se tohle může někdy stát. Jak se změnil můj život během pandemie?

Jsem velmi společenský člověk a lidé pro mě znamenají smysl života, proto mě fakt, že se nemůžu s nikým vídat, velmi zasáhl. Myslela jsem si však, že je to krátkodobý stav, který za chvíli skončí. Mýlila jsem se. Jarní měsíce pro mě byly velmi těžké, ale přicházelo léto a svět se zdál být o něco více v pořádku. Začalo rozvolňování a všude se to zase začalo hemžit lidmi. Bohužel se na podzim ukázalo, že letní rozvolnění bylo obrovskou chybou. Přišla druhá vlna, další zavírání všeho včetně nás. V tu chvíli jsem již rezignovala na všechno. Stáhla jsem se a potřeba vídat se s lidmi byla tu tam. Začalo pro mě být náročné se s někým setkat. Dalo by se říct, že jsem se stávala asociální. Jak se to mohlo stát? Je to jednoduché, přestala jsem mít naději, že je to jen na chvíli a potřebovala se připravit na dlouhé měsíce strávené doma, sama, bez sociálního kontaktu.

I přesto, že celou tuto situaci vnímám negativně, jsou věci, které mě velmi posunuly. Měla jsem spoustu času přemýšlet, srovnat si myšlenky. Mohla jsem v klidu plánovat budoucnost, aniž by mě stresoval názor okolí. Uvědomila jsem si, kam bych svůj život chtěla začít směřovat. Musím říct, že jsem si také začala mnohem více vážit maličkostí. Ve chvíli, kdy jsem se utápěla v negativních myšlenkách a říkala si, že už nic nemá smysl, jsem si řekla dost. Proč bych měla vše ještě zhoršovat pesimismem? Není lepší, snažit se vidět věci alespoň trochu pozitivně? Tím začal proces, který trvá dodnes. Učím se, hledat na věcech hlavně ty hezké věci a mít radost z každodenních činností. Jde to pomalu, ale věřím, že se mi to bude hodit i do života bez pandemie.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.