Stěhování do Prahy za studiem a prací: Na co se připravit?

Do Prahy v posledních letech míří čím dál více lidí. Zejména pak mladých lidí, kteří sem jdou za prací a vzděláním. Stěhování do hlavního města s sebou však nese i několik nevýhod a překážek. Na co je proto třeba se při hledání bydlení v Praze připravit?

 

Hledat v Praze bydlení je doslova jako hledat jehlu v kupce sena. A možná i to by bylo snazší. Ceny bytů v Praze se v posledních měsících vyšplhaly na astronomické částky, a volných prostorů ke koupi i pronájmu je navíc skutečně málo, zatímco zájemců neustále přibývá. Abyste si tedy mohli stěhování do Prahy dovolit, musíte mít naspořenou nemalou sumu, a zároveň mít dostatek štěstí, abyste na vyhovující volné bydlení vůbec narazili.

Stěhování do Prahy

Pokud jste se i vy rozhodli, že se do hlavního města chcete skutečně přestěhovat nebo zde již žijete a hledáte nové bydlení, máme pro vás několik tipů, na co je třeba se připravit. Kromě výběru vhodného bytu je například důležité myslet i na samotné stěhování v Praze.

 

Sdílené byty důsledkem vysokých cen

Že jsou byty v Praze opravdu drahé, není pro nikoho již žádným překvapením. A i když mnozí čekali, že po koronavirové krizi jejich ceny spadnou, bylo tomu přesně naopak. Ceny budou klesat maximálně u bytů na okraji hlavního města, o které není příliš velký zájem. Jestliže tedy chcete bydlet v centru Prahy, nemáte na co čekat a byt si pořiďte raději ihned, jelikož ceny upadat opravdu nebudou. Naopak by mohly ještě dále růst.

Pro mladého člověka s průměrným platem je single bydlení v Praze prakticky nereálné. Čím dál více lidí proto řeší tento problém sdílením bytu s kamarády či kolegy. Málokomu se totiž chce dávat více jak polovina platu za nájem. Nehledáte-li tedy byt s partnerem či partnerkou, je dost možné, že se sdílenému pronájmu nevyhnete.

 

Rychlejší vyhrává

I přes vysoké náklady víte, že se do Prahy skutečně chcete nastěhovat? Pak začněte s hledáním bytu k pronájmu či koupi co nejdříve. Bude vás to totiž stát spoustu času i energie a bude to vyžadovat skutečně rychlé reakce. Zájemců je čím dál víc a rychlejší zkrátka vyhrává. Otálet s prohlídkami bytu se doopravdy nevyplácí.

 

Stěhování v Praze

Pokud jste měli to štěstí, že jste našli ideální byt, který vám vyhovuje dispozičně i svými náklady, čeká vás ještě jeden důležitý krok. A tedy stěhování do nového bytu. Chcete-li si ušetřit starosti a přesun do svého nového domova si užít, využijte profesionálních stěhovacích služeb a už se jen těšte, co vás v novém bytě čeká.