Jak připravit královskou snídaní – postup

sloh

 

Jméno práce: Jak připravit královskou snídaní

Slohový útvar: Popis pracovního postupu

Přidal(a): KíťaCZ

 

 

Královská snídaně

K přípravě této snídaně budeme potřebovat několik surovin. Jsou to tři vejce, párek, toastový chléb, pět plátků slaniny. K dochucení budeme potřebovat také sůl, pepř, máslo a kečup či hořčici.

Nejprve nalijeme vodu do hrnce a vložíme do něj párek. Hrnec položíme na plotýnku a párek vyndáme, až se voda začne vařit. Mezitím necháme máslo rozpustit na rozpálené pánvi. Poté na ni vyklepneme vejce a začneme je míchat vařečkou. Během míchání přidáme sůl a pepř podle chuti. Do vejcí můžeme samozřejmě přidat také nakrájenou cibuli. Až vejce začnou být mírně osmažená, vypneme plotýnku a začneme připravovat ranní kávu do hrnku. Po přípravě kávy vložíme dva plátky toastového chleba do topinkovače. Opět zapneme plotýnku, kde je umístěná pánev s vejci. Ty za stálého míchání dosmažíme, aby byla při podávání teplá. Na další pánvi opečeme pět plátků slaniny. Potom je spolu s míchanými vejci dáme na talíř. Vyndáme opečené plátky toastového chleba z topinkovače a v tuto chvíli by se už měla vařit voda v hrnci, kde se ohřívá párek. Vypneme plotýnku a párek vyndáme a dáme na talíř k ostatnímu jídlu. Opečené plátky chleba namažeme máslem. Na talíř si také můžeme dát kečup nebo hořčici podle toho, co kdo má rád.

Nakonec nalijeme pomerančový džus do sklenice. Také připravíme příbor na stůl. Nejprve přineseme kávu, pomerančový džus a pak talíř s vejci, slaninou a párkem. Nakonec naservírujeme talířek s plátky namazaného toastového chleba a královská snídaně je připravena.

Dobrou chuť

 

Hodnocení: 1 = výborně