Vánoční boj – vyprávění

 

Jméno práce: Vánoční boj

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): ritchey

 

 

 

Vánoční boj

Třiadvacátého ráno byl můj otec vyslán se síťovanou taškou pro hlavní chod štědrovečerní tabule. Když se otec vrátil domů, jak on sám rád říká z lovu, se „síťovkou“ s mrskajícím se kaprem.Tak ho místo pozdravu od jeho ženy na něj čekala kritika: „Už to zase vidím, jak to bude zase probíhat, ale to je jedno, já ti rovnou říkám, já ho čistit nebudu.“ A mamka zmizela v kuchyni. Pak jsme s tátou napustili vanu a vypustili jsme našeho protivníka, aby si odpočal na zítřejší poslední souboj.

Navečer téhož dne s úderem šesté hodiny se v kuchyni objevil otec v zástěře, aby se postavil svému vyzyvateli. Mamka jako každý rok taťkovi opakuje: „Máš to zapotřebí, každý normální člověk si ho nechá zabít a vykuchat rovnou za dvacku.“ Táta okamžitě odpověděl: „To máš pravdu, ale já jsem od přírody lovec, mužské pohlaví to má prostě v genech.“

Když se taťkovi podařilo po dlouhé chvíli dostat kapra na prkýnko pod utěrku, povídá: „Synu podej mi zbraň!“ Zbraní myslí paličku na maso, kterou by chtěl soupeřovi zasadit poslední ránu. Když si shrneme stav ještě před zaznění gongu, tak na jedné straně máme muže většího vzrůstu s inteligencí několikanásobně přesahující inteligenci kapra, vybavený paličkou na maso, která není primárně určená k zabíjení. Vyzyvatel, kapr, vážící padesátkrát méně než jeho oponent, se zanedbatelnou kapacitou mozku má přec jednuvýhodu a to je vrstva slizu, kterou je celý pokryt. Ale zpět k zápasu po mohutném nápřahu otce, kapr zjisti, že je zle, ze všech sil sebou mrsknul, pak už bylo slyšet jen: „Auuu,pocem ty kluzká mrcho.“ Ale v tu dobu už kapr vedl 1:0. Při záchraně vlastního života utíkal muži s paličkou dobré tři minuty. Za to si otcův protivník zaslouží zvýšení skóre na 2:0. Táta další ránou už ale neminul svůj cíl a tak se stal vítězem klání a to se skórem 2:1 pro kapra, prože ryba nebyla schopna dále bojovat.

Další den už kapr ležel na talíři obalený a dozlatova opečený.  Poučení na závěr kapr se nesmí za žádných okolností podcenit, protože dokáže ztrapnit nejednoho muže.

 

Známka: 1 = výborně