Záhada psí boudy – vyprávění

 

Jméno práce: Záhada psí boudy

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): TerkaM

 

 

ZÁHADA PSÍ BOUDY

Jednoho dne jsme s maminkou musely nechat doma mého malého brášku. Bylo tomu úplně poprvé, protože jsme s maminkou potřebovaly rychle něco zařídit a on by nás jen zdržoval.

Bratr byl nesamostatný, neobratný a to jen maminčinou zásluhou. Protože vždy udělala raději vše za něj. Nejprve třeba řekla: „Tome, jdi si uklidit pokoj.“ a nakonec ho poslala, aby si šel zase hrát a udělala to místo něj. A jelikož měla maminka strach, pospíchaly jsme. „Terez, pojď rychleji, ať jsme brzy doma!“ mi pořád říkala. Bála se, že to sám nezvládne, že by se mu mohlo něco stát. A i přes to, že jsem to mamince neřekla, abych ji ještě více neznervózňovala, neměla jsem z toho dobrý pocit ani já. On byl totiž z mého pohledu trochu rozmazlený. Proto mu maminka než jsme šly, řekla: „Neboj se Tomášku, v neděli tě vezmeme s sebou, slibuji.“ a tak doufala, že nebude dělat vylomeniny a bude na nás v klidu čekat.

Pro jistotu pořádně zaklapla vrátka. Bráška na nás koukal za oknem a vypadal smutně. Musela jsem na něj pořád myslet. A jako bych přivolala něco zlého. Vrátily jsme se domů a on nikde. Ani u něj v pokoji, ani nikde jinde v domě. Milionkrát jsme volaly: „Jsi tu někde?“, pak dokonce maminka rozzuřeně vykřikla: „Tome!!!“, ale nic se neozývalo. Všude jsme to prohledaly, maminka už byla opravdu vyděšená a nešťastná. A tak jsme zburcovaly celou ulici, všichni nám šli samozřejmě ihned pomoct. Se všemi jsme prohledávali všechna zákoutí u nás na zahradě i v ulici. A nic. Znova jsme všichni volali: „Tome, jsi tu někde?“ , někteří zkoušeli i zavolat: „Tak už se neschovávej.“, ale nezabralo to. Tak maminka zavolala policii a záchranáře. Když v tu chvíli naše sousedka řekla: „Koukejte, něco se hýbe ve psí boudě.“ a do toho z ní bratr vylezl a řekl: „To jsem se krásně vyspinkal.“

 

Všichni jsme se začali smát. My s maminkou byly neskutečně rády, ale je pravda, že v tu chvíli bychom ho roztrhly. Takže po téhle zkušenosti raději už nic podobného dlouho neuděláme. Možná až bude bráška starší.

 

Známka: 2 = chvalitebně