Záhada – vypravování

 

Jméno práce: Záhada

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Florián Kalenský

 

 

 

Záhada

Poslední, co jsem si vybavoval, byla oslava narozenin mého kamaráda. Slavil totiž své dvacetiny, a tak se rozhodl pojmout to ve velkém stylu. Na přípravu své oslavy si dokonce najal agenturu.

Oslava začala celkem poklidně, v krásném, malém renesančním zámečku. Zde bylo plno lidí, kteří mého kamaráda Ondřeje znali z různých míst.

Byla zde jeho rodina, kolegové z práce, spolužáci ze střední, přátelé z golfu a pak ti nejlepší přátelé, mezi které jsem patřil i já.

Byl zde bohatý doprovodný program, jako například kouzelník, ohnivá show, nebo zde vystoupila i hudební skupina Maikai. Tuto oslavu zámeček přežil bez újmy. To, co mělo následovat, bylo ovšem daleko divočejší. Této akce se ale zúčastnili jen ti nebližší přátelé.

Vyrazilo se na výpravu ,,Tour de bar,,. Výpravy se nás účastnilo celkem pět. Dostali jsme mapu a seznam barů, které jsme měli obejít. Cílem výpravy bylo navštívit každý ze zmíněných barů a klubů, a v každém si o určitý počet zvednout hladinku. K tomu nám dopomáhal alkohol tester.

Tohle je to poslední, co si vybavuji. Na nic jiného jsem si nemohl v žádném případě vzpomenout. Až po chvíli mne napadlo, podívat se na svůj telefon. Vytáhnul jsem ho z kapsy, ale byl vybitý. Chvíli mi trvalo, než jsem v tomto neznámém pokoji našel zásuvku.

Za nějakou dobu byl telefon již provozuschopný. Podíval jsem se do své galerie, kde za pouhou jednu noc přibylo přibližně 800 nových fotografií, většinou úplně nesmyslných.

Při pohledu na fotky se mi vybavilo několik her, které jsme ten večer hráli, jako na přiklad ,,vem tu značku s sebou,,.

V kapse jsem rovněž našel i lístek do Plzně. V tu ránu mi bylo jasné, co se stalo. Místo do Pardubic jsem dojel do Plzně!

Hlava mě nehorázně bolí a musím vymyslet, jak se dostanu domů a také, co udělám se všemi těmi dopravními suvenýry v pokoji.

Myslím, že už dlouho nebudu pít.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.