Adrenalinový zážitek – vyprávění

 

Jméno práce: Adrenalinový zážitek

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): Aneta Křivská

 

 

Noční dobrodružství

Vždy, když přijde řeč na adrenalinové zážitky, rázem se mi vybaví spousty vzpomínek, kde se adrenalinem rozhodně neplýtvalo. Sjíždění rozvodněné řeky na kánoi, paragliding či splašený kůň tryskající přes pole s mým vystrašeným devítiletým já vlajícím na jeho hřbetu. Občas mi ale osud přichystal příhody podobného rázu i během docela všedních záležitostí, například když jsem přes celou stanici metra utíkala před revizorem nebo když nám v divadle uprostřed představení začala hořet hlavní kulisa. Přesto nejraději vyzdvihuji zážitek, který si pro nás onehdá přichystali táboroví vedoucí…

Léto 2016. Zrovna jsem na svém oblíbeném letním dětském táboře, kam jezdím od svých šesti let, oslavila své patnácté narozeniny. S mými dvěma kamarády Viktorem a Danem jsme na tomto táboře mohli být jako děti poslední rok, neboť příště už bychom nespadali do příslušné věkové kategorie. Hodně se mluvilo o tom, že jsme žhaví kandidáti na instruktory pro další rok. Byli jsme ve velkém očekávání, že přijde jakási zkouška nebo test, zdali za to opravdu stojíme. Dny však plynuly a my začínali být čím dál více skeptičtí, respektive až do posledního večera, kdy jsme nikdo z nás netušil, co se na nás do poslední chvíle chystalo.

Uprostřed oné noci mě vzbudil velmi nepříjemný budíček v podobě studené sprchy. Než jsem se nadála, seděli jsme už všichni tři v autě, mířícím přímo k (ne)přátelskému táboru. Náš cíl byl jasný: Sebrat jejich vlajku a najít cestu zpátky do našeho tábora. Po krátké poradě jsme šli na věc. Můj úkol byl odvrátit pozornost stráží, aby kluci mohli bleskurychle vlajku ukrást ze stožáru. Napětí a nervozita se v tu chvíli daly krájet. Celá akce proběhla hladce podle plánu a dokonce jsme na místě stačili nechat i úderný vzkaz.

Cestu zpět jsme již museli absolvovat po svých, ale to nám rozhodně radost z úspěšně zvládnuté “mise“ rozhodně nezkazilo. Nad ránem jsme konečně celí zmrzlí a k smrti vyčerpaní dorazili do našeho tábora, kde se nám dostalo patřičné pochvaly. Rok na to jsme už jako táboroví instruktoři s nostalgií vzpomínali, jaké úžasné dobrodružství jsme tehdy v noci prožili.

Hodnocení: 1 = výborně