Tak tohle byl adrenalinový zážitek – vypravování

 

Jméno práce: Tak tohle byl adrenalinový zážitek

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Míša

 

 

 

 

VÝCHOZÍ TEXT

Někomu adrenalin stoupá teprve tehdy, když skočí padákem nebo se řítí na raftu po divoké řece, jinému stačí setkání s revizorem nebo návštěva u zubaře…

 

(CERMAT)

Zpracování: vypravování zážitku, který považujete za skutečně adrenalinové dobrodružství

 

Návštěva Geiselwindu

Jednou v létě jsme se s rodiči vydali do německého zábavního parku. Už rok předtím jsme navštívili Legoland, ale to bylo spíše pro menší děti, i když památky postavené z lega byly úžasné.

Když jsme prošli branou Geiselwindu hned jsme uviděli volně puštěné papoušky Ara.

Bylo zde opravdu velké vyžití, každý si zde přišel na své. Pro malé děti tu byli malá šlapadla, prolézačky, skluzavky. Pro jedlíky tu bylo i plno fastfoodu a pro adrenalinové nadšence jako jsem já zde bylo plno horských drah. Nevěděla jsem co dřív. Nejvíce mě zaujala horská dráha s názvem bumerang. Když se k ní přicházelo, byl slyšet děsivý řev. Hlavně dívčí řev ale ani to mě neodradilo.

Jelikož sem byla s rodiči nečekala jsme, že by se někdo obětoval, ale maminka se přemohla.

V tomhle parku bylo fajn, že jsme si zaplatili vstup a pak mohli jít na jakoukoliv atrakci, kolikrát se nám zachtělo. Vyčkali jsme tedy krátkou frontu. Když na nás přišla řada, usadili nás do sedadel kde nás připoutali bezpečnostním pásem a v matčině výrazu byl vidět strach. Když jsme byli všichni připraveni k jízdě, tak náš vláček neuvěřitelnou rychlostí cukl vzad a jeli jsme šíleně vysoko. Zde nás chvíli nechali a pak nás odbrzdili a jeli jsme do předu, všichni křičeli, moje máma začala nadávat. V tu chvílí sem si říkala že je dobře, že jsme v Německu. Taky jsem začala pískat ale neuvěřitelným vzrušením, před námi byli dvě kola které jsme projeli vzhůru nohama bylo to vážně skvělé. Celá jízda trvala asi 2 minuty ale i tak to některým jedincům stačilo. Když jsme vylezli ven mohli jsme si zakoupit i foto na kterém vypadáme příšerně, ale teď když se na tu fotku podívám, vždy mě rozesměje. Mé mamince je nevolno jen, když tu fotku vidí.

Tenhle výlet byl a je zážitkem na celý život. Doporučila bych ho každému je to skvělé, ne jako poutě u nás.

 

Hodnocení: neuvedeno

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.