Ano, tohle je ten správný člověk – charakteristika osobnosti

 

Jméno práce: Ano, tohle je ten správný člověk

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): xletal3

 

 

 

 

Mého kamaráda Ondru znám už deset let. Potkali jsme se na jednom fotbalovém utkání, tenkrát měl na sobě kopačky poprvé. Dnes je z něj kapitán fotbalového mužstva.

Ondra je vysoký a mužný se sportovní postavou a širokými rameny. Má oválný obličej a nejvýraznějším rysem jeho tváře jsou velké černé oči, pak tmavé, husté vlasy. Jeho nos je středně velký a ústa široká a plná.

Kapitánem se stal nejspíš nejen díky svému výjimečnému sportovnímu talentu, ale také díky předurčení stát se vůdcem. Ondra je přátelský a mírumilovný člověk, jen málokdy se umí pořádně naštvat, ale vždy si stojí za svým názorem a umí ho i náležitě obhájit. Jeho um upoutat pozornost a přesvědčit okolí o své pravdě způsobuje, že ho vždy všichni následují a buduje si tak přirozenou autoritu.  Skvěle a pohotově zvládá řešit problémy jak ve fotbalovém světě, tak i v osobním životě. U svých spoluhráčů je velmi oblíbený, i přes jeho tvrdé nároky na výkon celého mužstva. Je velmi ambiciózní a sebevědomí. Vždy chce být první, ale nikdy ne na úkor někoho druhého. Nikdy se nezastaví, musí pořád něco dělat. Buď se věnuje fotbalu, škole, nebo například hudbě, závodnímu veslování a dalším jeho koníčkům. Dokáže pomoct, poradit a vždy byl pro mě věrným a dobrým přítelem.

Ondry si vážím nejen jako člověka a přítele, ale také jako kvalitního kapitána mého oblíbeného fotbalového mužstva.

 

Hodnocení: 1 = výborně