Charakteristika slavné osobnosti

sloh

 

Jméno práce: Pavoučí muž

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): Hasička

 

 

Adam Ondra – pavoučí muž

Chtěla bych vás seznámit s českým sportovcem Adamem Ondrou.  Je to mladý kluk, který dělá adrenalinový sport.

Horolezectví je jeho nebezpečným koníčkem, ale také je to zároveň i jeho práce, která ho však naplňuje a baví. Adam je mladý 27 letý kluk, který se věnuje tomuto sportu již od svého dětství. Již ve 12 letech se dostal mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. Jeho sláva pokračovala dále. Ve svém životě dostal ocenění Salewa Rock Award, které obdržel pětkrát, jako další se mu dostalo ocenění „La Sportiva Competiton Award“, toto byly zahraniční ceny. Z našich českých se mu dostalo do sbírky „Sportovec roku“, „Cena Jiřího Gutha-Jarkovského“, „Výstupy roku“, „Horolezec roku“. Tento mladý kluk je také čtyřnásobným mistrem světa ve sportovním lezení.

Jako horolezec má povahu klidnou, vyrovnanou a musí se hodně soustředit, aby neudělal zbytečnou chybu, která by ho mohla stát i život.

Adam je vysoký a štíhlý muž. Má hnědé, krátké, kudrnaté vlasy, očí mají stejnou barvu jako jeho kadeře. Vlastní velkou sílu, kterou využívá při lezení na skály.

Je to na jazyky velmi nadaný člověk, jelikož mluví čtyřmi cizími jazyky a to jsou angličtina, španělština, němčina a italština.

Na závěr této charakteristiky, bych chtěla objasnit jeho přezdívku „Pavoučí muž“. Jelikož je tento mladý sportovec schopen vylézt kamkoliv a mnohdy se udrží pouze na konečcích prstů nebo jen na špičce nohy, tak mu začali říkat pavoučí muž.

 

Hodnocení: 1/2 = výborně/chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.