Charakteristika oblíbené filmové postavy – charakteristika

 

Jméno práce: Charakteristika oblíbené filmové postavy

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): Šárka M.

 

 

Šárka Morávková

Charakteristika Filmové(literární) postavy

Mezi mé oblíbené filmové postavy patří především Locika z filmu Na vlásku. Ve spoustě jejich vlastnostech je mi podobná a představuje pro mě vzor dobra.

Locika je animovaná 18ti letá dívka menší štíhlé postavy,kterou ji zdobí většinu času krásné růžové šaty. Obličej má útlý s velice jemnou pokožkou,velkými mechově zelenými oči a drobnými narůžovělými rty. Na rameni ji zpravidla sedí její nejlepší přítel chameleon Pascal,který ji je vždy po boku. Avšak to co vás na Locice zaujme asi nejvíc jsou její neuvěřitelně dlouhé vlasy,které by dosáhly snad i na mrakodrap. Jsou blýskavě blonďaté a jemné. Za zmínku stojí i to,že v pohádce mají tyto vlasy kouzelnou moc.

Locika je, i přes své těžké dětství, kde byla do její plnoletosti zavřena pouze ve své věži, velice moudrá a objektivní. Díky své neuvěřitelné jemnosti a křehkosti dokáže za pomocí svých přesvědčovacích dovedností obměkčit snad každého necitu.Na Locice by jste snad kromě nerozhodnosti a občasné tvrdohlavosti nenašli žádnou špatnou vlastnost,je dobrosrdečná a pro štěstí druhých by se i rozdala. Nejvíc na ni obdivuji to,že dokáže přinést radost do života snad každému člověku.Dává ostatním příklad,toho jak si náležitě užívat a vážit života.Je velice empatická a za každé situace svá.

Na světě se najde už málo lidí či postav,které by představovaly směs těchto obdivuhodných vlastností,proto mě Locika zaujala svým chováním. Ostatní filmové postavičky si rovněž získala svoji kouzelnou laskavostí a dobrotou,avšak některé záporné představitele filmu stejně i jako lidé ve skutečném světě toho zneužívají. Od té doby co jsem viděla tento film,se této postavě snažím přiblížit už jen tím jakým úhlem pohledu se dívá na ostatní a na svět kolem sebe.

 

Hodnocení: 1/2 – drobné pravopisné chyby