Babovřesky hříšná ves – recenze

 

     

Jméno práce: Babovřesky hříšná ves

Slohový útvar: Recenze

Přidal(a): lcerna.osek

 

 

 

 

Babovřesky hříšná ves

Pokud máte rádi duchaprázdné omezené a vulgární vtipy, je tenhle film jako stvořený pro vás. V kině se budete za břicho popadat, div že nespadnete ze sedadla. Ač se to nezdá, v Čechách musí takových lidí žít mnoho. Film Babovřesky totiž trhá rekordy a i deset dní po premiéře jsou kinosály stále plné.

Troška komentuje svoje dílo slovy:

„Je to prostě film tak trošku ze života.“ Stoletá babka, která si dá panáka a pak pronese:

„Ty vole. A je po mně,“ a pak umře, mi ale nepřijde jako běžná životní situace.

Režisér se zřejmě snažil trefit divákům do noty. Snímek se jenom hemží milostnými nedorozuměními faráře, starosty a dalších žen, kopáním do koulí apod.

Nejvíc mě ale dostala scéna, kdy dva hlavní hrdinové zapalují svíčky. Při zapalování poslední se ozývá rána a obrovský výbuch smete všechno pryč. Pak se objeví závěrečné titulky, načež se ozval Troškův hlas:

„Kdo to sem dal?“ a přetočí celý výjev na začátek. Další okamžik, nad kterým mi zůstával rozum stát, bylo vygradování vtipu s holuby. Starostovi se nejdřív na auto vykálí jeden, potom i druhý a nakonec nad Babovřeskami proletí obrovský orel a shodou okolností dopadnou jeho exkrementy také na starostův vůz.

Můj názor na tento film se shoduje s názorem diváka z jedné internetové diskuze:

„Představte si, že máte před sebou hovno a rozmazáváte ho. Jste opravdu důslední a děláte to 133 minut. Zhruba tak nějak musela vyhlížet práce na scénáři k filmu Babovřesky.“

Proto, pokud chcete více jak dvě hodiny strávit smysluplnější činností, než je pozorování ubohých vulgárních vtipů, které ve filmu hrají důležitější roli než celý děj, vyberte si jiný film nebo zůstaňte doma. Tím aspoň ušetříte tu monstrózní sumu 159 korun za lístek.

 

                                                                                                                                    Lucie Černá

 

Známka: 1