Bezpečnostní kamery – úvaha

sloh

 

Jméno práce: Bezpečnostní kamery

Slohový útvar: Úvaha (zamyšlení)

Přidal(a): KíťaCZ

 

 

Bezpečnostní kamery

V dnešní době se stále více přichází na nové bezpečnostní prvky, ke kterým samozřejmě patří bezpečnostní kamery. Ale každým rokem přibývá čím dál tím více veřejných míst, která jsou monitorována bezpečnostními kamerami. Kamery obvykle patří městu, policii, ale také soukromníkům. Tímto způsobem lidé chtějí ochránit majetek či se chtějí chránit před napadením.

Ale opravdu nás kamery chrání před zločinem? Myslím si, že kamery samotné nás neochrání, protože zločin byl a bude, ale mohou pomoci při pátrání po pachateli, ovšem jako samotný důkaz pro usvědčení ze zločinu nestačí.  A jestliže je pachatelův obličej zamaskovaný, kamery nijak nepomůžou.  Lidé, kteří chtějí ochránit svůj majetek, si často na zdi domů umísťují upozornění jako např. Pozor, tento objekt je střežen průmyslovými kamerami. Ale opravdu odradí potencionálního zloděje od krádeže? Myslím si, že ve většině případů ano, ale stále zůstává velký počet krádeží i přes umístění bezpečnostních kamer.

Říká se, že kamery v ulicích města ubírají lidem soukromí. Ale opravdu to tak je? Kamery bývají umístěny na veřejně přístupných místech, kde lidé obvykle jenom procházejí a záznam z kamery jim v podstatě neubere žádné soukromí. Domnívám se, že někteří lidé považují za narušení soukromí už jen snímání jejich obličejů.

Každý člověk si na otázky ohledně bezpečnostních kamer bude muset odpovědět sám, protože kamery tu jsou a ještě dlouho tu budou.

 

Hodnocení: 1 = výborně