Kamery na každém kroku – vypravování

 

Jméno práce: Kamery na každém kroku

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): cizkoi

 

 

 

Kamery na každém kroku

Zpacování: článek do novin

 

„Stujte, zastavte!!!“  křičela rozzlobená a napůl zoufalá mladá slečna. To už ale bylo auto v zatáčce a těžko by ho někdo dohonil. Z tohoto výstupu jsem pochopila, že pán so prostě jen tak natankoval benzín a bez placení ujel. Jenže ten hlupák zapomněl, že už jsme ve 21. století, a že benzínové pumpy bez kamerových systémů v dnešní době už téměř neexistují. Policii stačí jen shlédnout záznam, zjistit poznávací značku auta, v databázi vyhledat, komu toto auto patří a dopátrat pachatele je už hračka.

V každém obchodě s potravinami, s oblečením, se zlatem nebo i v galeriích s předraženými obrazy jsou kamery, kam se jen podíváme.

Ano, v takovýchto případech, jako opatření proti zlodějům a různým škodníkům, jsou kamery velice nápomocné. Když jdu večer sama po uliciz nějaké oslavy, mám hned lepší pocit, když vidím ceduli s nápisem: „objekt je střežen kamerovým systémem“.

Ale opravdu je nutné mít kamery na každém kroku? Opravdu je nutné mít kamery třeba i na veřejných záchodech? Opravdu nemůžeme mít soukromí ani tady?

Nebo třeba kamery v kancelářích. Myslíte si, že je nutné sledovat své zaměstnance, jestli ve své pracovní době plní to, co mají nebo se věnují úplně něčemu jinému?

Podle mého toto může vést a k jakési šikaně.

Má kamarádka pracovala v jedné nejmenované firmě. Jednou si odskočila. Hned z toho byl veliký problém a ředitel jí vynadal, že ve své pracovní době se nemá co procházet po chodbě.

Kdybych měla uvést ještě nějaký příklad, napadají mě např. Kamery před vchodem do školy. Klik zbytečných peněz bylo vyhozeno za to, že se vedení školy může podívat, v kolik kdo chodí do školy a kdo zrovna ten den přišel pozdě? Proč radši stát nepřispěje finančně těm, kteří opravdu kamery potřebují?

Kdyby se mě tedy někdo ptal, jestli si myslím, že je dobré mít kamery všude, kam se podívám, odpovím mu „ne“. Musí se totiž předem zvážit, kde jsou opravdu ůležité

 

 

Známka: 1 = výborně