Boty na jaro – přehled populárních střihů

 

Přestože nový rok teprve začal, už teď je dobře doplnit svoji jarní šatní skříň, hledat atraktivní cenové příležitosti v obchodech a na výprodejích. Dnes se podíváme na dámské jarní boty a na ty, které je vhodné mít v této sezoně, abychom se cítili pohodlně a vypadali módně.

 

 

Jarní kotníkové boty – must have

Pokud přemýšlíte o ideálních botách na jaro, okamžitě nám přijdou na mysl právě ty boty. Dámské kotníkové boty jsou univerzální botami, které můžeme nosit celý rok, samozřejmě s přizpůsobením jejich vhodného střihu ke svým preferencím a počasí. Na začátek jara, když teploty mimo okno se mohou ještě blížit nule, dobře je si vybrat kožené kotníkové boty na tlustší podrážce a s přizpůsobeným noze svrškem sahajícím nad linii kotníků. Takové kotníkové boty budou ideální pro každou každodenní stylizaci, a zejména pro úzké kalhoty nebo legíny a tlustší punčocháče.

Zatímco na teplejší počasí si můžete vybrat semišové kotníkové boty o volnějším nebo azurovém svršku, což bude zajímavým stylistickým akcentem v našem jarním outfitu. Jak ty na ploché podrážce, tak i na podpatku, bodu krásně vypadat s kratšími šaty nebo sukní a s koženým křivákem.

K elegantním, jarním stylizacím si můžete vybrat kotníkové boty na jehlovém podpatku nebo sloupku se svrškem sahajícím pod kotník. Takové boty krásně exponují půvabné nohy, dodávají jim štíhlost, tedy ideálním řešením budou punčocháče nebo těsně přiléhavé kalhoty.

 

Polobotky

Dalším střihem bot, které je třeba vzít v úvahu při doplňování jarní šatní skříně, jsou dámské polobotky. Budou ideální během teplejších dnů, a také i pro formálnější stylizace, například do kanceláře nebo na obchodní jednání. Kožené polobotky ideálně vypadají s kalhotami, můžete je také i nosit k sukním a šatům o trapézovém střihu, zatímco nebudou vypadat dobře s tužkovou sukní. Látkové polobotky o sportovním střihu můžete nosit k městským, volnějším stylizacím, jak k džínům, látkovým kalhotám, tak i teplákům o volnějším střihu.

 

Baleríny

Mnoho žen je považuje za nejpohodlnější boty pod sluncem. A je na tom spousta pravdy. Baleríny jsou boty v mnoha různých střizích, které můžeme nosit v létě, a dokonce i na začátku jara. Vyskytují se v mnoha různých střizích, od těch casualových, látkových, azurových nebo s odhalenými prsty nebo patou, po sportovní modely na pohodlné, elastické podrážce, a ty elegantní, kožené. Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, jedna věc je jistá – v těch botách můžeme chodit celý den, a naše chodidla nebudou unavené!

Baleríny mají vždy plochou podrážku a díky tomu zajišťují plný komfort dokonce i během mnoha hodin strávených na nohách. Budou ideálním doplněním stylizací založených na kalhotách o skoro každém střihu, také i těch typicky jarních typu culotte, a na sukních a šatech o každé délce. Můžeme je nosit k teplákům, ale také i k elegantním malým černým šatům. Díky tomu, že baleríny jsou univerzální, musíte mít aspoň jeden pár těchto bot v jarním šatníku.

 

Sneakersy a tenisky

Ženy, které preferují sportovnější styl, určitě zakoupí na jaro nový pár sneakersů nebo tenisek. Tyto boty budou ideální každý den pro městskou stylizaci, ale můžeme nimi také i doplnit naši oblečení ve stylu smart casual, například skládající se z rovných kalhot, džínů a saka nebo trapézové sukně a košile s límcem. Takový look nám zajistí elegantní, ale zároveň volnější look. Klasické tenisky a sneakersy můžeme nosit ke kraťasům a šatům o sportovním střihu.

Na jaro je těžké si vybrat jen jeden pár bot, tím spíše, že kromě pohodlí, důležitá je pro nás móda a aktuální trendy. Pokud máte ve své šatní skříni výše popsané modely, můžete úspěšně tvořit pohodlné a zajímavé stylizace, pomocí kterých vyjádříte sebe a svůj unikátní styl.