Čarodějnický rej – zpráva

sloh

 

Jméno práce: Čarodějnický rej

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): Jakub

 

 

 

Čarodějnický rej u České Lípy

Minulý týden dne 30. dubna 2019 se konala každoroční akce s názvem Čarodějnický rej. Akce probíhala na černé louce nedaleko města Česká Lípa. Vstupné se oproti minulému roku změnilo a to tak, že děti do šesti let měly vstup zdarma, děti do patnácti let za 40,- Kč a dospělí za 80,- Kč.

Nabitý program začal ve čtyři hodiny odpoledne malováním na obličej, které si nejvíce užívaly malé děti. U zdejších maskérů si mohly na obličej nechat namalovat vše, co je napadlo. Nejčastěji jsme zde mohli vídat strašidelné tematické motivy pavouků, hadů nebo netopýrů.

Kolem sedmnácté hodiny začínaly čarodějnické soutěže, kterých se mohl účastnit každý návštěvník. Ti nejmenší si mohli zasoutěžit například ve slalomu mezi kuželkami a ti starší mohli vyzkoušet pozemní famfrpál nebo letecký trenažér Harryho Pottera.

Před soumrakem přišel jeden z hlavních okamžiků celého dne, kdy hasiči spolu se starostou města Česká Lípa zapálili velkou vatru. Krátce na to započala velká ohňová a taneční show, kterou si připravili místní členové taneční skupiny Fire. Vystoupení sklidilo velký úspěch a lidé nadšeně tleskali.

Kolem dvacáté hodiny započalo vyhlašování o nejošklivější a nejstarší čarodějnici, které si nikdo nenechal ujít. Za svůj kostým si malá Eliška z České Lípy odnesla první cenu v podobě medaile a sladké odměny. Nejstarší čarodějnicí se stala místní babička Hana, která se akce pravidelně účastní a tuto cenu již dvakrát získala.

Po vyhlášení nastalo vystoupení rockové skupiny Ohnivý jezdci, které zaujalo hlavně starší publikum. Po hodinovém vystoupení se akce přesunula opodál do připraveného letního kina, kde probíhalo promítání známého filmu Kladivo na čarodějnice. Promítání skončilo těsně před půlnocí a s ním pomalu i letošní čarodějnický děj.

Akce se opět vydařila velmi dobře a všichni účastníci si velmi užili toto krásné páteční odpoledne.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně