Čarodějnický rej na Černé louce – zpráva

 

Jméno práce: Čarodějnický rej na Černé louce

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a):

 

 

 

Čarodějnický rej na Černé louce

Za krásného počasí se dne 30. dubna 2015 konal každoroční čarodějnický rej na Černé louce. Vstupné bylo pro děti do šesti let zdarma, do patnácti let za 40,- Kč a pro dospělé činilo pouhých 80,- Kč.

Nabitý program začal ve čtyři hodiny odpoledne malováním na obličej, na které se těšily všechny děti. Děti si během hodiny mohly u maskérů nechat namalovat vše, co je napadlo. Některé zůstaly u klasických srdíček, hvězdiček nebo motýlku. Jiné zase zvolily tygra, lva, medvěda. Program plynule přešel na čarodějnické soutěže. Nejmenší si mohli zasoutěžit ve slalomu mezi kuželkami a ti větší si vyzkoušeli letecký trenažer Harryho Pottera.

Před soumrakem v devatenáct hodin přišel jeden z hlavních okamžiků celého programu, kdy hasiči spolu se starostou zapálili velkou vatru. Krátce na to se spustila velká ohňová a taneční show, kterou si připravili místní obyvatelé společně s taneční skupinou Dance. Vystoupení sklidilo velké ovace a lidé nadšeně tleskali.

Na dětech již byla znát únava, ale nikdo si nenechal ujít vyhlášení o nejošklivější a nejstarší čarodějnici, které začalo ve dvacet hodin. Za svůj kostým si první cenu za nejošklivější čarodějnici odnesla mladá dívka z Prahy, která získala sošku ve tvaru koštěte. Nejstarší čarodějnicí se stala místní babička, která se pravidelně této akce účastní a cenu již získala po páté.

Program se překulil do své druhé poloviny, určené více pro dospělé návštěvníky. Přes hodinu na pódiu koncertovala skupina Ohniví jezdci s front-manem Radkem Zeleným. Na konci svého vystoupení vyzvali dav lidí, aby se přemístili do letního kina, kde se všichni mohli těšit na filmovou produkci Kladivo na čarodějnice. Film skončil půl hodiny před půlnocí a s ním i pomalu letošní čarodějnický rej.

Akce se vydařila jako každý rok velmi dobře. Především děti si užily odpoledne plné zábavy, soutěží a mohly tak společně se svými rodiči strávit krásné čtvrteční odpoledne.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.