Beseda v knihovně – zpráva (článek)

rozbor

 

Téma: Beseda v knihovně

Slohový útvar: Zpráva (článek)

Přidal(a): LucieV

 

 

Beseda v knihovně s Patrikem Hartlem skončila trapasem

Dne 13.11. 2020 proběhla v opavské městské knihovně Petra Bezruče beseda na téma „Nejlepší víkend“ se známým českým spisovatelem, autorem mnohé beletrie, Patrikem Hartlem. Beseda se konala za přítomnosti opavského starosty, který významného hosta slavnostně přivítal. Od 16:00 pak probíhalo samotné posezení s autorem.

Patrik Hartl hovořil o sobě, své rodině ale hlavně o své práci a tvorbě. S návštěvníky rozprávěl nad svým posledním dílem „Nejlepší víkend“. Na žádost starosty a všech přítomných uskutečnil spisovatel i autorské čtení.

Poté měli návštěvníci přímo na místě možnost zakoupit si některé z Hartlových titulů. Této možnosti využili téměř všichni, včetně pana starosty s chotí. Stejně tak si nenechali ujít příležitost autogramiády.

Avšak ani této události se nevyhnulo faux pas. Manželka starosty horlivě diskutovala s dalšími fanynkami Patrika Hartla nad jeho poslední knihou, avšak si spletla tituly a hovořila úplně o jiné knize… Paní starostová se tak ztrapnila na veřejnosti, ale Patrik Hartl – jako vždy, situaci nehrotil, a ještě se jí upřímně zasmál.

Návštěvníci si užili příjemně strávené odpoledne v přítomnosti svého oblíbeného autora, a tak jistě nelitovali investice do vstupenky v hodnotě 150,- Kč, děti a senioři ještě o 20 % méně.

 

Hodnocení: 1 = výborně