České dráhy – fejeton

 

    

Jméno práce: České dráhy

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): Daniel Dočkal

 

 

Osnova:

  1. Kde zase je?
  2. Konečně je tady.
  3. Co kdyby někdy přijel včas?
  4. Bože ať už jsem pryč.

 

Kde je? Přijede včas? Přijede vůbec? Všichni to známe. Nekonečné čekání na vlak, který už zde měl dávno být. To se zase naše České dráhy předvedly. Připadá mi, že vlaky naschvál zpomalují, aby náhodou nepřijely včas.

Naše vlaky jsou rockové hvězdy. Nechají na sebe čekat, a když konečně dorazí, tak udělají rámus ničící nejedno ucho. Při vstupu do vlaku vás napadne, jestli v tomto vagónu před malou chvílí neskončil metalový koncert. Všude špína, roztrhané sedačky, chybějící závěsy a zapáchající průvodčí.    Nedej bože, kdyby se vám chtělo na záchod. Já bych to radši pustil do kalhot a to v obou případech. Radši to než pak chodit po doktorech se zadnici červenou jak rajče a s nemocí, o které nemáte ani ponětí, že existuje.

V Japonsku když přijede vlak o 10 sekund později, společnost se vám omluví a vrátí vám peníze. S tímto pravidlem by České dráhy brzo zkrachovaly. Navrhuji při každém vlaku, který přijede včas zatleskat. Možná to pravidlo už je a jen se mi nepoštěstilo někdy spatřit vlak, který přijel včas.

Třešničkou na dortu je zde konečně konečná stanice nádraží. Pro turisty cestující vlakem je to první věc, na kterou narazí při návštěvě naší malebné země. To je opravdu smutné. Turista radostně vyskočí bez pomoci špinavého zábradlí ze dveří a první pohled směřuje na tuláky sedící na lavičce v potrhaném oblečení popíjející krabicové víno neboli tradici z krabice. V rohu močí jejich kamarád a v podchodu vášnivě kopulují milenci omámeni podivnou tekutinou aplikující se injekční stříkačkou. Být turistou tak nasednu zpět do vlaku. Pokud však nejede směr Slovensko či Polsko. To by si moc nepomohl.

 

Známka: 1 = výborně