Charakteristika literární postavy (Romeo, Julie a tma)

 

Jméno práce: Ester

Slohový útvar: Charakteristika literární postavy

Přidal(a): PatPat

 

 

 

Charakteristika literární postavy (Romeo, Julie a tma – J. Otčenášek)

Patrizia Lajdová

Na první pohled Ester působí jako tuctová holka, jejíž neobyčejnou krásu často zahaluje množství slz a trápením sklíčený výraz. Rozevláté uhelné vlasy ji rozverně lemují bělostný obličej, jehož dominantou jsou velké oči připomínající temné nekonečno vesmíru. Hloubku pohledu podtrhuje husté obočí, lehce zasahující do prostoru nad hranatým nosem pyšnícím se souhvězdím pih. Jeho ostrost komponuje s tvrdými rysy tváře. Vykrojené rudé rty vynikají přesnou linií a společně s plachýma očima laně zjemňují celý výraz dívky. Volný obnošený kabát splývá podél vysoké postavy nad drobná kolena a přes jeho hrubou látku je patrná poměrně nezdravá štíhlost. Prochozené černé lodičky skrývají popelkovské nožky, často cudně přimknuté vedle sebe.

Avšak přes její nevtíravou  a přirozenou krásu Ester vzbuzuje pozornost především svou žlutou hvězdou s nápisem Jude. Doba, ve které se nachází, způsobuje těžké psychické změny v jejím prožívání. Pociťuje svírající strach a úzkost, kterou uvolňuje vzlykavým neovladatelným pláčem. Citlivá povaha jí nedovolí předstírat, že se netrápí přítomností ani budoucím životem. Smysl svého bytí spatřuje v lásce, díky níž se dokáže odpoutat od trýznivých myšlenek a nechá na tvář proklouznout milý úsměv doprovázený zvučným smíchem.

Miluje život a oplývá neuvěřitelnou skromností. Váží si maličkostí a pozastaví se nad všednostmi, kterých si běžný člověk nepovšimne. Uvnitř Ester dříme zvídavost dítěte, střeštěná duše blázínka a bázlivost dospívající dívky. Zároveň cit pro pořádek, vytrvalost, odhodlání, statečnost a zodpovědnost ženy.

 

Známka: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.