Julie Kapuletová – charakteristika literární postavy

sloh

 

Jméno práce: Julie Kapuletová

Slohový útvar: Charakteristika literární postavy

Přidal(a): fialov.veronika

 

 

Julie Kapuletová

Julie je hlavní hrdinkou světoznámé knihy Romeo a Julie od britského spisovatele Williama Shakespeara. Autor zasadil celý příběh pravděpodobně do doby jeho života, období renesance. Děj se odehrává v Itálii ve městě Verona, ve kterém v žijí dva rody, Montekové a Kapuletové, které spolu vedou nekonečné spory.

Vzhled Julie autor blíže nespecifikoval. Víme jen to, že je Julie velice krásná dívka. Já osobně si ji představuji jako hubenou, malou slečnu. Určitě měla dlouhé kudrnaté vlasy, které lemovaly její baculatý obličej s růžovými tvářemi. Julie je velice urozená, takže určitě nenosí nic jiného než dlouhé honosné šaty a lodičky na podpatku.

Julie je velmi mladá dívka, pravděpodobně ve věku čtrnácti let. Velice zdvořilá a poslušná dcera, která nadevše miluje svoje rodiče. Nesmím opomenout Juliinu chůvu, která je pro ni více než vlastní matka. Julie si přijde velice mladá na vdávání, pomalu začíná rodičům vzdorovat, když ji nutí do svatby s o hodně starším mužem Parisem. Vše se ale obrací, když pozná Romea. Z Julie se stává odhodlaná žena, která by šla za svojí láskou kamkoliv, překročila veškeré hranice. Někdo by možná řekl, že se pobláznila do Romea a úplně ji to změnilo. A nemusel by být daleko od pravdy, Julie se začíná více věnovat sama sobě a její lásce pro Romea. Odpustí mu i zabití jejího milovaného bratrance Tybalta, který pro ni znamenal mnoho. Julie byla vychována v křesťanské rodině a modlí se, aby bylo vše v pořádku. Příběh knihy končí tak, že se Julie kvůli svému milovanému a její lásce pro něj zabije. To je příklad toho, jak moc dokáže Julie milovat a jak cílevědomá je.

Na Julii se mi líbí její láska pro rodinu a hlavně odhodlanost, kterou má, aby si šla za svým cílem. Má srdce na správné místě. To je hlavní důvod, proč jsem si ji pro svoji práci vybrala. Myslím, že každá z nás by v sobě měla mít kousek Julie.

 

Hodnocení: 1 = výborně