Charakteristika maminky

sloh

 

Jméno práce: Maminka

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): kris363

 

Maminka

„Maminka byla veselá a žádné vrásky neměla, a když, tak určitě málo.“ J. Seifert (charakteristika maminky)

Ráda bych vám představila mou maminku Martinu, které je 45 let. Bydlíme všichni spolu v rodinném domě v Podolí. Pracuje jako sanitární sestra na oddělení NIP v Uherskohradišťské nemocnici.

Již na první pohled působí sympatickým a milým dojmem. Je drobné štíhlé postavy a měří 160 cm. Má oválný obličej, trochu s vysokým čelem. Ale nejvýraznější jsou její hnědé oči s dlouhými tmavě hnědými řasy. Už má bohužel že pár vrásek, ale nepřitáhnou takovou pozornost, jako její dlouhé hnědé vlasy až pod zadek (které jsem mimochodem zdědila po ní).

Velmi si mé maminky vážím, je mi ze všech lidí, které znám nejbližší. Přece to byla ona, kdo mě přivedl na svět. Mezi její kladné vlastnosti patří trpělivost, obětavost, laskavost, láska, starostlivost a mnoho dalších. Žádné špatné vlastnosti snad ani nenajdete. Dokáže každému zvednout náladu jenom svým úsměvem. Ráda pomáhá ostatním lidem, takže má mnoho dobrých přátel.

Její největší záliba je práce na zahradě, dokáže tam strávit klidně i celý den. Také ráda chodí do společnosti na různé plesy. Teď má bohužel více práce a starostí, kvůli současné situaci. V nemocnici je málo personálu a mnoho pacientů, o které je nutné se postarat. Přesto si najde alespoň chvilku na mě a na celou rodinu čas.

Mám maminku velmi ráda a nikdy bych o ní nemluvila špatně. Je to člověk, který mi dokáže pomoci a poradit, když si nevím rady. Moc si jí vážím a nechci o ni nikdy přijít.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.