Krteček – charakteristika pohádkové postavy

sloh

 

Téma: Krteček

Slohový útvar: Charakteristika pohádkové postavy

Přidal(a):

 

Krteček

Krteček je pohádkovou postavou provázející mé dětství. Seznámila jsem se s ním v televizi, kdy byl večer ve večerníčku. Když jsem si Krtečka i jeho dobrodružství oblíbila, maminka mi koupila knížky s jeho příběhy. Nejoblíbenějším příběhem zůstává ten, kdy si krtek s dopomocí ostatních zvířátek ušil kalhotky s kapsami.

Krteček je velmi pohledné malé, i když lehce baculaté stvořeníčko. Bydlí v krtině pod zemí a má spoustu kamarádů. Je skoro celý černý, bříško má šedé a ruce a tlapky béžové, skoro jako lidé. Na hlavě mu trčí tři dlouhé vlasy, ale s Rákosníčkem si ho nespletete. Někdy na sobě nosí i modré kalhotky s kapsami, které si pro sebe ušil.

Často mi připadá, že se při chůzi kolíbá ze strany na stranu, trochu jako tučňák. Aby si chůzi usnadnil na dlouhé vzdálenosti jezdí svým červeným autíčkem. Využívá i podzemní „metro“, které si sám vybudoval.

Tvor je to velice chytrý, zručný a vynalézavý. Nejraději pomáhá svým kamarádům, kterými jsou různá zvířátka z lesa a jeho okolí. Je přátelský, vždy se dělí o své jídlo a má rád zábavu. Často se také vydává na různé výlety, pro které dokáže nadchnout i ostatní. Vydal se například do města, do Zoo, nebo na tenisový kurt. Krteček s dětmi nemluví, ale to nevadí, protože z jeho posunků je vždy dobře rozumět co se snaží svým kamarádům říct.

Ne všechny příhody jsou šťastné, ale vždy mají dobrý konec. Je úžasné a překvapující, kolik toho malíř dokáže jednoduchými obrázky vyjádřit. Ráda se i teď v dospělosti kochám nádhernými výtvory, mezi něž smyšlená postava Krtečka zajisté patří.

 

Hodnocení: 1 = výborně