Den Blbec – fejeton

 

Jméno práce: Den Blbec

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): NgA

 

 

 

 

Den blbec

Je ráno. Budík vám zvoní u uší a vy s nadávkami naříkáte. „Proč zrovna teď?“ Vstanete s nehoráznou bolestí hlavy a najednou zběsile přiletí vaše drahá polovička z noční. „Proč mi zase nezvedáš mobil!? Chceš mě snad naštvat?“ A v hlavě najednou si říkáte: „No to bude zase den.“ Ale bude hůř.

Odeberete se do jediné klidné místnosti, do koupelny, a zamknete dveře. Udiveně se díváte, co vám to zůstalo v ruce. „No ejhle, on se rozpadl klíč, prostě Made in Čína,“ povzdychnete si a pokračujete v každodenní rutině. Pak se pokoušíte nějak vypáčit dveře a jdete se nasnídat. Nic hrozného se neděje. Až do chvíle, než si dáte ruku na sporák a ťuknete do malého akvária. Bum. Rybička se plácá na zemi a vaše polovička je tu zase. A ještě víc naštvaná. Snažíte se rybičku zachránit a hodíte ji do šálku kávy. „ Ty seš snad asi magor ne?! Ta rybka mě stála majlant,“ vykřikne. „Vždyť ještě plave, se podívej. Teda aspoň to tak vypadalo.“ A úsměvem jí ten šálek podáte a pošeptáte jí do ouška: „No nic, miláčku, jdu pozdě, užij si rybičku, možná tě rozveselí.“ Oblékáte se, berete klíče od auta a vyrážíte na cestu.

Vycházíte z domu, podíváte se na svoje auto a v tu ránu přiletí váš vlastní papoušek, který vám zrovna uletěl z klece, pokadí vás a vyhláskuje: „Svoboda je moje, blbečku.“ Na jednu stranu jste úplně v úžasu a na druhou jste nehorázně naštvaní, že máte jeho exkrement na rameni. Švihnete rukou, ale švihnete tak nemotorně, že vám z ruky vyletí klíče od auta. Přímo do kanálu. „Skvělý, pojedu asi MHD,“ řeknete si a běžíte na nejbližší zastávku.

Běžíte, běžíte a najednou slyšíte, jako by se něco trhalo. Zastavíte, podíváte se a na zadku malinká trhlina. „Ále to nic není,“ říkáte si a pokračujete dále. Nastoupíte do autobusu. Tam je hromada lidí, že není ani možné se dostat k razítkovači. Nastoupí krásná mladá slečna a přistoupí k vám. Autobus najednou udělá tak prudkou zatáčku, že tu chudinku tvrdě přimáčknete ke dveřím. Po chvíli se otočí a zjišťujete, že je revizorka. „No tak to bude za 800 korun.“ Se zajímavým výrazem na tváři odpovíte: „Nějak draho ne?“ Dostanete takovou facku, že to uslyší celý autobus a ještě dvojnásobnou pokutu. „Docela příjemná žena,“ sarkasticky odvětíte a raději vystoupíte, než vám dá další.

Stojíte před vchodem do práce. Kromě toho, že nejede elektřina, se zdá být všechno normální. Vyběhnete tedy do pátého patra a čtete. „Dneska se nepracuje.“ Nehorázně začnete nadávat, „Pos*al mě pták, klíče od auta mi plavou někde v kanále, mám díru na zadku a zmalovanej obličej.“ Chvilku poté přistoupí vrátný a řekne: „Jo a dostal jsi padáka. Přeji pěkný den.“

 

Hodnocení: 1 = výborný